I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto dla EDF Wybrzeże [DUŻO ZDJĘĆ]

Drużyna EDF Wybrzeże została zwycięzcą I Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto.
Sobotni turniej o puchar "Gazety", który odbył się na boisku klubu piłkarskiego Gedania 1922, to nie tylko rywalizacja między firmami czy świetna zabawa, ale przede wszystkim jeden wspólny cel - pomoc podopiecznym Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Dzięki pomocy firm, których drużyny wzięły udział w turnieju, prezes Fundacji Hospicyjnej Alicja Stolarczyk odebrała w sobotę symboliczny czek na kwotę 21 tys. zł.

Głównym partnerem turnieju była firma Energa SA, która wystawiła też oczywiście swoją drużynę. W turnieju zobaczyliśmy także zespoły: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Lotos SA, Drutex SA, Ziaja LTD zakład produkcji leków Sp. z o.o., EDF Wybrzeże SA, Urząd Miejski w Gdańsku oraz reprezentację "Gazety".

Zaciętej walki nie brakowało już w rywalizacji grupowej, ale szczyt emocji nastąpił w fazie pucharowej - ćwierćfinałach, półfinałach i finale. W meczu o 1. miejsce drużyna EDF Wybrzeże dopiero po rzutach karnych pokonała zespół firmy Ziaja. Trzecie miejsce, także dopiero po karnych, przypadło drużynie Portu Lotniczego Gdańsk, która pokonała Drutex.

Podczas turnieju wystąpiły Cheerleaders Gdynia, oficjalny zespół piłkarskiej reprezentacji Polski, a o atrakcje dla najmłodszych kibiców zadbała firma Loopy's World.

Szczegółowa relacja z I Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto, zdjęcia uczestników i wywiady z najlepszymi - we wtorkowej "Gazecie".