5 czerwca w Gdyni Polska zagra z Hiszpanią

W pierwszą środę czerwca o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Gdyni młodzieżowa reprezentacja Polski podejmie drużynę Hiszpanii w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-19. Wstęp na mecz jest bezpłatny.
5-10 czerwca na Pomorzu odbędzie się Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Europy Elite Round U-19. Gospodarzem wydarzenia jest Pomorski Związek Piłki Nożnej. Cała impreza zainauguruje na Stadionie Miejskim w Gdyni, gdzie najpierw o godz. 13 zagrają ze sobą Chorwacja i Grecja, a pięć godzin później niezwykle ważny mecz rozegrają piłkarze reprezentacji Polski i zawodnicy z Hiszpanii.

- Ogromnie się cieszę, że możemy gościć jako Pomorski Związek Piłki Nożnej imprezę takiej rangi na naszym terenie. Przy dużym zaangażowaniu władz samorządowych udało się zapewnić uczestnikom pobyt na europejskim poziomie. Mam nadzieję, że mecze będą się cieszyć dużym zainteresowaniem kibiców. Wśród awizowanych graczy jest przecież kilkanaście wielkich talentów. Ci chłopcy za kilka lat powinni wyrosnąć na gwiazdy światowego formatu. Chciałbym również zauważyć, że w polskiej kadrze znalazło się miejsce dla dwóch zawodników związanych z Trójmiastem, ponieważ powołania otrzymali Łukasz Kacprzycki z Lechii oraz występujący do niedawna w gdyńskiej Arce Dariusz Formella. Liczę na wysoki poziom sportowy imprezy, a jednocześnie na dobry występ podopiecznych trenera Marcina Sasala - powiedział Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Gdynia jest niezwykle dumna z tego, że to na jej stadionie odbędzie się część spotkań. Przy tej okazji wspomina się, że aż trzech zawodników kojarzonych być może z Arką Gdynia. W kadrze U-19 znalazł się Oskar Rybicki, który jest wychowankiem żółto-niebieskich. Młody piłkarz od 2011 roku występuje w niemieckim Hamburger SV. W reprezentacji gra również Formella występujący aktualnie w drużynie Lecha Poznań, do której trafił wiosną właśnie z Arki. Trzecim piłkarzem mającym przygodę z gdyńskim klubem jest Adrian Liberacki. Młody obrońca w sezonie 2010/2011 grał w barwach Arki w Młodej Ekstraklasie, rok później przeszedł do włoskiej Reggina Calcio.

- Podczas meczu będzie można na żywo zobaczyć najbardziej obiecujących polskich piłkarzy do lat dziewiętnastu, wśród których znajdują się także gracze stawiający swoje pierwsze piłkarskie kroki właśnie w Gdyni. Wielu z nich może zasilić w przyszłości nie tylko kadrę narodową seniorów, lecz także czołowe europejskie kluby - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Informacje o dystrybucji biletów

Bilety na oba mecze są bezpłatne - można pobrać je w kasach gdyńskiego stadionu w dniu meczów (5 czerwca). Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Kasy otwarte będą w godz. 8-18.30.

Więcej informacji o dystrybucji biletów na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Czy Polska młodzież awansuje do mistrzostw Europy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »