Turniej Elite Round U-19. Polska reprezentacja przegrała w Gdyni z Hiszpanią. Awans się oddalił

Od porażki rozpoczęli udział w II rundzie eliminacji mistrzostw Europy U-19 reprezentanci Polski. Podopieczni Marcina Sasala przegrali w Gdyni z Hiszpanią 0:1. Biało-czerwoni nie wykorzystali nawet faktu gry rywali w liczebnym osłabieniu.
To spotkanie tak naprawdę obnażyło bramki w wyszkoleniu naszych reprezentantów. Choćby piękna bramka Vico z 38 metrów pokazała, jakimi umiejętnościami technicznymi dysponują młodzi Hiszpanie. Polacy na dobrą sprawę nie dali hiszpańskiej drużynie szansy na popełnienie błędu. I nawet gra z przewagą jednego zawodnika (od 67. minuty) nie pomogła biało-czerwonym w zdobyciu wyrównującego gola. Wygrana 1:0 to najniższy wymiar kary. Dobrze w polskiej bramce spisywał się Oskar Pogorzelec, który jednak ponosi winę przy trafieniu Vico.

Z trójmiejskich wątków warto odnotować występ Łukasza Kacprzyckiego z Lechii Gdańsk. W 61. minucie zmienił go Dariusz Formella, były piłkarz Arki Gdynia. Z kolei cały mecz rozegrał Adrian Liberacki, inny eksarkowiec.

W innym meczu tego dnia aktualni wicemistrzowie w kategorii do lat 19, Grecy 1:1 zremisowali z Chorwacją. Grecja objęła prowadzenie w 12. minucie i może mówić o szczęściu. Rywale mieli bowiem dwa rzuty karne, ale tylko jeden - w 66. minucie drużyna z Bałkanów zamieniła na bramkę.

Polska - Hiszpania 0:1 (0:1). Bramka: Vico (37.)

Polska: Pogorzelec - Kędziora, Klemenz, Horoszkiewicz, Liberacki - Murawski (74. Zieliński), Mrowca - Kacprzycki (61. Formella), Kobylański (46. Kurowski), Jagiełło - Stępiński.