Anna Rogowska zaczyna występy w Diamentowej Lidze. Na początek Oslo

Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska w czwartek wystartuje w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Będzie to drugi występ rekordzistki Polski w sezonie letnim.
W pierwszym starcie podczas mityngu "Tyczka na Molo" Rogowska zajęła drugie miejsce z wynikiem 4,50 m. To o 10 cm mniej, niż wynosi minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa świata w Moskwie, które odbędą się 10-18 sierpnia.

- Na rozbiegu popełniałam karygodny błąd, który jak najszybciej muszę skorygować - zbyt późno zakładałam tyczkę do dołka. Wynikało to jednak z dwóch elementów. Do końca nie udało mi się wyczuć drewnianego podestu, poza tym był to mój pierwszy start po dłuższej przerwie - mówiła po zawodach Rogowska, która ostatnie tygodnie spędziła na zgrupowaniu we włoskiej miejscowości Formia. Jak powiedział trojmiasto.sport.pl trener Jacek Torliński, jego podopieczna nie narzeka na żadne urazy i liczy w Oslo co najmniej na wynik, który da jej kwalifikację do Moskwy.

Na liście startowej mityngu w Oslo widnieje w sumie dziewięć nazwisk. W stolicy Norwegii zabraknie największych gwiazd, m.in. najlepszych w tym sezonie Kubanki Yarisley Silvy (4,90 m), Amerykanki Jennifer Suhr (4,80 m) czy czwartej na światowej liście Rosjanki Jeleny Isinbajewej (4,70 m). Będzie za to Brazylijka Fabiana Murer (4,73 m), a także czołowe Europejki: Czeszka Jirina Svobodova (4,61 m) oraz Niemki Martina Strutz (4,60) i Silke Spiegelburg (4,55 m). Stawkę uzupełnią kolejna Niemka Lisa Ryzih, Szwedka Angelica Bengtsson, Greczynka Nikoleta Kyriakopoulou oraz Norweżka Cathrine Larsasen.

Konkurs tyczkarek rozpocznie się o godz. 18.55, a bezpośrednią relację z mityngu przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Początek o godz. 20.

Czy Rogowska będzie w tym sezonie w gronie najlepszych tyczkarek? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »