Vistal Łączpol zamknął skład na nowy sezon. Ines Khouildi ostatnią zawodniczką

Ines Khouildi to ostatnia zawodniczka pozyskana przez Vistał Łączpol Gdynia przed nowym sezonem. Reprezentantka Tunezji powiększyła kolonię zagranicznych zawodniczek, które stanowić będą o sile gdyńskiej drużyny.
Oprócz wspomnianej Khouildi w składzie Vistalu są jeszcze dwie piłkarki spoza Polski: nowo pozyskana reprezentantka Brazylii Jessica Da Silva Quintino oraz Loredana Mateescu, z którą gdyński klub niedawno przedłużył kontrakt. Po odejściu Natasy Krnić i Any Petrinji statua quo zawodniczek zagranicznych został zatem zachowany.

Khouildi jest piłkarką praworęczną grającą na lewym rozegraniu, czyli pozycji zwolnionej przez Krnić. 28-letnia Tunezyjka od wielu lat zakłada reprezentacyjną koszulkę. Czterokrotnie była mistrzynią Afryki, grała też na czterech mistrzostwach świat.

Nowa rozgrywająca Vistalu karierę zaczynała w Ennour Sportif Ariana, w której występowała przez dziewięć lat (1999-2006). W 2006 roku z tym klubem wywalczyła mistrzostwo i puchar kraju.

Po tak udanym sezonie przeniosła się do ligi francuskiej, gdzie związała się z Cercle Dijon Handball. Kolejne jej przystanki to również Francja, a w kolejności: Issy-les-Moulineaux i po roku US Mios-Biganos Handall. Z tym ostatnim zespołem osiągała największe sukcesy. W 2011 roku wygrała Challenge Cup i została jednocześnie najlepszą strzelczynią ligi.

To koniec ruchów kadrowych w gdyńskim zespole, z którego odeszły nie tylko Krnić i Petrinja, ale także Katarzyna Koniuszaniec (Start Elbląg), Patrycja Królikowska (Pogoń Szczecin). Do Gdyni zawitały z kolei: Khoulidi, Da Silva Quintino, Iwona Niedźwiedź i Emilia Galińska. Ponadto przedłużono umowy z: Katarzyną Duran, Małgorzarą Gapką, Mateescu, Karoliną Kalską, Beatą Kowalczyk i Agnieszką Białek. Ważne umowy na kolejny sezon mają: Ewa Andrzejewska, Aleksandra Zych. Katrzyna Janieszewska, Magdalena Pawłowska, Joanna Kozłowska, Aleksandra Galewska.

Jak oceniasz nową siłę Vistalu Łączpol? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »