Sport.pl

Anna Rogowska wciąż bez minimum na mistrzostwa świata

Anna Rogowska wynikiem 4,53 m zajęła 4. miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Oznacza to, że tyczkarka SKLA Sopot wciąż nie ma minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie, które wynosi 4,60 m.
Dla Rogowskiej występ w Birmingham był czwartym startem w sezonie. W trzech poprzednich dwukrotnie uzyskiwała wynik 4,50 m (podczas Tyczki na Molo oraz zawodów Diamentowej Ligi w Oslo) i raz 4,40 m (na Drużynowych Mistrzostwach Europy). Minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nie udało się jej uzyskać także podczas niedzielnego mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham, gdzie uzyskała wynik 4,53 i zajęła 4. miejsce. Wygrała Kubanka Yarisley Silva (4,73 m), przed Brazylijką Fabianą Murer (4,63 m) oraz Amerykanką Jennifer Suhr (4,53 m).

Rogowska ma coraz mniej czasu na wypełnienie minimum na moskiewskie mistrzostwa świata (10-18 sierpnia). Termin jego uzyskania upływa 21 lipca kiedy zakończą się mistrzostwa Polski w Toruniu. Wcześniej być może wystartuje ona w memoriale Janusza Sidły w Sopocie (13 lipca) choć pierwotnie konkurencji skoku o tyczce kobiet nie było w planach organizatorów. Ponieważ zawodniczce SKLA pali się grunt pod nogami, prawdopodobnie ta konkurencja zostanie włączona do programu imprezy.

Jeśli Rogowskiej nie uda się jednak osiągnąć wyniku 4,60 m i tak będzie miała szansę na to aby pojechać do Moskwy, gdyż wypełniła tzw. minimum "B" PZLA, które wynosi 4,50 m. To da kwalifikację na mistrzostwa świata jeśli rezultat ten do dnia 21 lipca mieścić się będzie wśród 25 najlepszych wyników na listach światowych (licząc po trzech zawodników z danego kraju) i mniej niż trzy polskie tyczkarki uzyskają wskaźnik "A". W przypadku, gdy więcej niż jedna zawodniczka uzyska wskaźnik "B", o kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, zadecyduje wyższe miejsce uzyskane podczas mistrzostw Polski.

Czy Rogowska wywalczy minimum na mistrzostwa świata? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: