Anna Rogowska wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski

Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska po raz trzeci w karierze została mistrzynią Polski na otwartym stadionie. Podczas zawodów w Toruniu uzyskała wynik 4,55 m.
Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dla Rogowskiej będzie to ostatnia szansa, aby zdobyć minimum na zbliżające się mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia). Na szczęście dla niej w tygodniu podczas małego mityngu w Słupsku udało jej się uzyskać wynik 4,60 m i podczas mistrzostw Polski startowała już na luzie.

Wygrała bez najmniejszych problemów, gdyż obecnie pozostałe polskie tyczkarki prezentują bardzo kiepskie umiejętności. W Toruniu do brązowego medalu wystarczył słabiutki wynik 3,80 m (Paulina Dębska z AZS Lublin), do srebra tylko 3,90 m (Aleksandra Wiśnik z OSoT Szczecin). Zawodniczka SKLA zwycięstwo zapewniła sobie pierwszym skokiem - na 4,35 m - potem poprawiła na 4,55 m. Następnie atakowała wysokość 4,65 m, ale trzy próby były nieudane. Dla Rogowskiej był to trzeci złoty medal mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Absolutną rekordzistką jest Monika Pyrek, która triumfowała aż 11 razy.

Przed mistrzostwami świata sopociankę czeka jeszcze jeden start - 26 lipca podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.

Oprócz Rogowskiej w Moskwie wystartuje jeszcze trójka lekkoatletów z Trójmiasta, wszyscy z SKLA: Karolina Tymińska (siedmiobój), Marta Jeschke (sztafeta 4x100 m) oraz Patryk Dobek (sztafeta 4x400 m).

Czy Rogowska ma szansę na medal podczas mistrzostw świata? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »