Emil Sajfutdinow, który wygrał gdańską rundę mistrzostw Europy, polubił Trójmiasto [WIDEO]

Rosjanin Emil Sajfutdinow zwyciężył w pierwszym finałowym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Europy, który odbył się w Gdańsku. Żużlowiec jest pod wrażeniem Trójmiasta oraz atmosfery na trybunach
W ostatnią sobotę w Gdańsku odbył się pierwszy z czterech turniejów Indywidualnych Mistrzostw Europy. W wielkim finale triumfował Rosjanin Sajfutdinow, który w decydującym wyścigu pokonał wciąż atakującego Nickiego Pedersena (ostatecznie drugie miejsce). Trzeci był Tai Woffinden, a Tomasz Gollob po nie najlepszym wyjściu spod taśmy na mecie stawił się na czwartej lokacie. Dojechał na metę czwarty.

Rosjanin po turnieju zachwycał się atmosferą na trybunach. Docenia także organizację turnieju, a Trójmiasto bardzo mu się spodobało.

- Pierwszy raz byłem w Trójmieście i bardzo mi się tutaj podoba. Organizacja też była na wysokim poziomie - mówi dla Radio2016 Sajfutdinow. - Atmosfera na trybunach była bardzo dobra, a kibice nas wspierali. To mnie mobilizowało do jazdy. Ja lubię tutaj jeździć i miałem też możliwość bycia nad morzem i naprawdę mi się tu podoba - dodaje zawodnik.

Cała rozmowa z Rosjaninem w materiale Mikołaja Polaka (Radio Euro2016) poniżej:Co sądzisz o gdańskich zawodach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »