Wiemy, jak będą wyglądać medale Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie

Trójmiejska rzeźbiarka, absolwentka ASP w Gdańsku Dobrochna Surajewska zaprojektowała medale, które będą wręczane w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014. 
Mistrzostwa w Ergo Arenie, które odbędą się w marcu przyszłego roku, będą największą lekkoatletyczną imprezą na świecie w 2014 r. Teraz poznaliśmy projekty medali.

Projekty oparte są na formie symbolu zwycięstwa - znaku victorii. Na awersie medalu znajduje się nazwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznej IAAF oraz organizatora zawodów - miasta Sopot. Na rewersie umieszczono wizerunek Sopotu, wzdłuż którego biegnie sportowa bieżnia, oraz imię i nazwisko zawodnika wraz z angielską nazwą dyscypliny, w której zwyciężył.

- Myśląc o pięknej walce sportowej, szukałam formy, która zarówno będzie łączyła w sobie nowoczesność, jak i będzie odnosiła się do odczytywanych powszechnie znaków. W poszukiwaniach kształtu, treści i materiałów miałam na uwadze podkreślenie charakteru, historii miejsca, jakim jest polskie Pomorze, Sopot, a także aby projektowany medal stanowił całość estetyczną z istniejącą już identyfikacją wizualną - podkreśla Dobrochna Surajewska, projektantka medali.

- Cieszę się, że Światowa Federacja Lekkoatletyczna zaakceptowała sopocki projekt medali. Wierzę, że sportowcy prócz wspaniałych wspomnień i doskonałych wyników zabiorą z sobą w świat kawałek Sopotu. Warto już teraz zaplanować czas, tak by znaleźć się w drugi weekend marca w Ergo Arenie na najważniejszej imprezie sportowej przyszłego roku - komentuje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw.

Wytworzono i przygotowano ponad sto medali.