Sport.pl

PZPS odpiera zarzuty: Siatkówka obroni się sama. Udowodnimy swoje miejsce w sporcie

Wojciech Czayka, dyrektor wykonawczy mistrzostw Europy w siatkówce, które za dwa tygodnie odbędą się w Trójmieście, o zarzutach dotyczących słabej promocji i organizacji imprezy: - Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Siatkówka obroni się sama.
Gdańsk i Gdynia są gospodarzami mistrzostw Europy siatkarzy, które organizują wspólnie Polska oraz Dania (początek 20 września). Mimo wyprzedanych biletów na mecze reprezentacji Polski zadziwiająca jest słaba promocja imprezy. Na łamach portalu trojmiasto.sport.pl przedstawiciele obu miast skarżyli się na współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (czytaj TUTAJ).

Na konferencji prasowej, podczas której Miasto Gdańsk przedstawiło zagadnienia organizacyjne zbliżającego się wydarzenia, przedstawiciel PZPS przyznał, że siatkówka jest tak popularna w naszym kraju, że obroni się sama, ale o tym, czy będzie to jedna z największych imprez w Polsce, zdecydują tylko i wyłącznie kibice i widzowie.

Czayka: - Przygotowania polskiej części mistrzostw Europy trwają od dawna i można powiedzieć, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Wszystkie detale są dopracowane i z niecierpliwością czekamy na pojawienie się drużyn. Siatkówka obroni się sama, udowodnimy swoje miejsce w polskim sporcie - dodaje przedstawiciel PZPS.

Do artykułu odnoszącego się do słabej promocji mistrzostw Europy odniósł się zastępca prezydenta miasta Gdańsk Andrzej Bojanowski, który według naszych informacji mocno zdenerwował się na pracowników gdańskiego magistratu za niewystarczającą promocję miasta w związku z mistrzostwami. W urzędzie zawrzało, gdy m.in. w hali odlotów gdańskiego lotniska promowane są marcowe Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, a nie mistrzostwa Europy, do których pozostały dwa tygodnie.

- Czytać mogliśmy kilka artykułów, że nic się nie dzieje. Z promocją nie spóźniliśmy się my, tylko organizator. Ważne jednak, że startujemy z dużym impetem. Poza Euro 2012 mistrzostwa w siatkówkę to największa impreza metropolitalna w ostatnich dwudziestu latach. Dołożyliśmy wszelkich starań i przy współpracy z PZPS chcemy, by impreza była rzeczywiście tak udana jak mistrzostwa w piłce nożnej. Jest to ciekawa dyscyplina, a nasze miasto i mieszkańcy potrafią dobrze przyjąć gości dużych projektów - mówi Bojanowski. - Dodatkowo z PZPS porozumieliśmy się co do transportu publicznego. Osoby posiadające bilety na mecz będą mogły na trzy godziny przed pierwszym spotkaniem i trzy po zakończeniu ostatniego spotkania za darmo podróżować komunikacją miejską - dodaje przedstawiciel miasta.

Co osiągnie Polska reprezentacja na mistrzostwach Europy
Więcej o: