W Gdańsku trwają MP w żeglarstwie. Klepacka i Myszka prowadzą, Miarczyński atakuje. Rozstrzygnięcia w niedzielę

Na wodach wokół Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego ?Galion? w gdańskich Górkach Zachodnich trwają żeglarskie mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Decydujące wyścigi odbędą się w niedzielę od godz. 11. Dla kibiców wstęp wolny.
W zawodach biorą m.in. udział gwiazdy klasy RS:X - medaliści olimpijscy Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team), a także wielokrotny medalista największych imprez Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). Klepacka prowadzi wśród kobiet, natomiast Miarczyński z Myszką ostro walczą w rywalizacji mężczyzn.

Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, kiedy we wszystkich klasach (oprócz RS:X, są to Laser, Laser Radial, 470 oraz Finn) odbędą się tzw. wyścigi medalowe. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11 (Centrum "Galion" mieści się przy ul. Stogi 20). Natomiast uroczystość nagradzania medalami najlepszych seniorów i młodzieżowców odbędzie się o godz. 16.30. Dla kibiców wstęp jest wolny.

Organizatorami regat są Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku Górkach Zachodnich oraz Polski Związek Żeglarski. Relacje i pełne wyniki znaleźć można na stronie PZŻ www.pya.org.pl.