Gdynianin Piotr Hallmann poznał kolejnego rywala w UFC. To Amerykanin [ZOBACZ, JAK WALCZY]

26 października Piotr Hallmann (Mighty Bulls Gdynia) po raz kolejny walczyć będzie na gali najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie - UFC. Rywalem ?Płetwala? będzie Amerykanin Al Iaquinta.
Hallmann zadebiutował w UFC, czyli Lidze Mistrzów mieszanych sztuk walki (MMA), 4 września podczas gali w Belo Horizonte. Wówczas w pięknym stylu pokonał przed czasem Brazylijczyka Francisco Trinalde, zakładając mu tzw. kimurę, czyli dźwignię na staw barkowy. Akcja ta została uznana za najpiękniejsze poddanie wieczoru.

Po tej walce "Płetwal", z powodu urazów odniesionych w jej trakcie, został przez UFC zawieszony na miesiąc (tzw. zawieszenie medyczne). Jednak na kolejną propozycję nie musiał czekać długo. 26 października podczas gali w Manchesterze Hallmann zmierzy się z Amerykaninem Alem Iaquintą. 26-letni zawodnik do tej pory walczył w UFC dwa razy - w zeszłym roku przegrał przed czasem z Michaelem Chiesą, a w sierpniu zwyciężył na punkty Ryana Couture'a. Jego bilans walk w MMA to dziesięć zwycięstw (w tym cztery odniesione podczas telewizyjnego reality show "The Ultimate Fighter: Live"), dwie porażki i jeden remis.

Pierwotnie Iaquinta miał walczyć w Manchesterze z Anthonym Njoukanim, jednak Nigeryjczyk podczas przygotowań odniósł kontuzję. Zamiast niego do oktagonu wejdzie właśnie Hallmann, który do walki przygotowywać będzie się w Gdyni.

Zobacz, jak walczy Iaquinta (pojedynek z Patrickiem Audinwoodem, który odbył się 18 listopada 2011 r.)Czy Hallmann wygra w UFC po raz drugi? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »