Gdyńska hala została Areną

Gdyńska Hala Sportowo-Widowiskowa z początkiem października 2013 r. zmieniła nazwę na Gdynia Arena. - Ujednolicenie polskiej i angielskiej nazwy stało się koniecznością - mówi dyrektor obiektu Mariusz Machnikowski.
Trójmiasto wzbogaciło się o kolejną "Arenę". Po Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu pojawiła się także Gdynia Arena. Nie mówimy jednak o nowym obiekcie, a jedynie o zmianie nazwy Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia". Komentatorzy zgodnie twierdzili, że nazwa gdyńskiej hali była kłopotliwa i poprawne nazewnictwo było uciążliwe.

- Nowa nazwa obiektu daje nowe możliwości i rozszerza horyzonty działania. Coraz większa liczba organizowanych w naszym obiekcie prestiżowych imprez międzynarodowych sprawia, że ujednolicenie polskiej i angielskiej nazwy stało się wręcz koniecznością. Jesteśmy przekonani, że ten krok sprawi, że Gdynia Arena będzie jeszcze bardziej znaczącą marką niż znakomicie do tej pory postrzegana Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia - twierdzi dyrektor obiektu Mariusz Machnikowski.

Hala w Gdyni nie poszła jednak śladem innych obiektów tego typu w Polsce i nie chce sprzedać praw do nazwy hali sponsorowi.

- Wybór nazwy Gdynia od początku był świadomy. Odbywa się u nas około setki imprez rocznie, z tego blisko 30 jest transmitowanych w telewizji. Uznaliśmy, że zachowanie nazwy Gdynia przynosi ewidentne korzyści w postaci promocji miasta. Tego faktu nie można lekceważyć - podkreśla Machnikowski. - Sam tylko zeszłoroczny międzynarodowy turniej snookera, który trwał trzy dni, miał 40 godzin telewizyjnej transmisji, podczas której nazwę Gdynia odmieniano przez wszystkie przypadki - dodaje dyrektor.

Co będzie się działo w Gdynia Arenie w najbliższym czasie? Jesień zapowiada się pod znakiem koncertów. Serię muzycznych wydarzeń rozpocznie występ belgijskiej grupy Vaya Con Dios (6 października), który jest częścią pożegnalnej trasy zespołu. Później zaplanowano występ Pasion de Buena Vista (25 października), zespołów Electric Light Orchestra (9 listopada) i Kult (16 listopada) oraz Moscow City Ballet ze spektaklem "Jezioro łabędzie" (15 grudnia).

Co sądzisz o nowej nazwie hali w Gdyni? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »