Piłkarki ręczne Vistalu zremisowały w Jeleniej Górze

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w kolejnym meczu PGNiG Superligi zremisowały na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 26:26.
Strata punktu w Jeleniej Górze jest niemiłą niespodzianką dla kibiców Vistalu, choć trzeba wspomnieć, że zespół Jensa Stefenssena zagrał w tym meczu osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodniczek (m.in. Katarzyna Janiszewska, Agnieszka Białek i wyłączona na dłużej Ewa Andrzejewska). Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a obie połowy zakończyły się identycznym rezultatem - 13:13. W zespole z Gdyni najskuteczniejsze były Iwona Niedźwiedź (9 goli) oraz Karolina Kalska (7).

Po tym meczu Vistal wciąż jest liderem rozgrywek, ale jeśli w niedzielę Zagłębie Lubin wygra w Szczecinie z Pogonią, gdynianki spadną na 2. miejsce w tabeli.

Najbliższe dni będą dla zespołu z Gdyni bardzo pracowite. Najpierw w środę zmierzy się on w meczu ligowym ze Startem Elbląg, a w następny weekend walczyć będzie we Francji w 1/8 finału Pucharu Challenge z zespołem Union Mios Biganos-Begles. Ze względów oszczędnościowych Vistal oba mecze rozegra na wyjeździe.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 26:26 (13:13)

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Niedźwiedź 9, Kalska 7, Kulwińska 4, Matyka 4, Quintino 2, Khouildi 0, Duran 0, Galińska 0, Zych 0.

Czy Vistal zdobędzie w tym sezonie medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »