Manchester City na zgrupowaniu w Gniewinie! A potem Sporting, Everton...

Umowa nie została jeszcze podpisana, ale ustaliliśmy, że w lipcu na zgrupowanie do Polski przyjedzie Manchester City. Anglicy zatrzymają się w ośrodku Mistral Sport w Gniewinie. A zaraz po nich mogą przyjechać Sporting Lizbona i Everton.


Ośrodek Mistral Sport w Gniewinie został wybudowany przed Euro 2012, a w czasie mistrzostw był bazą pobytową reprezentacji Hiszpanii. Od tego momentu hotel i boiska w Gniewienie przeżywają oblężenie, pobytem nad morzem zainteresowane są kluby z Polski i Europy. Po wyjeździe Hiszpanów Mistral jest też wciąż rozbudowywany, aby stać się jeszcze bardziej konkurencyjny na europejskim rynku (jakie są warunki w Gniewinie - ZOBACZ TUTAJ).

Działania przynoszą efekty. Jest szansa, że w najbliższe wakacje na zgrupowanie do Gniewina przyjadą Manchester City, Sporting Lizbona oraz Everton.

- To prawda, trwają rozmowy z największymi europejskimi klubami. W niektórych przypadkach dogrywane są już tylko sprawy techniczne, ale na tę chwilę nie mogę potwierdzić przyjazdu żadnej z ekip. Szczegóły ujawnimy dopiero po podpisaniu umowy - mówi tromiasto.sport.pl rzecznik hotelu Mistral Sport Jacek Sycha.

Jak udało nam się dowiedzieć, przyjazd drużyny z Manchesteru jest już właściwie przesądzony. Umowa tak naprawdę jest już gotowa i omówiona, brakuje jedynie podpisów. Gwiazdy City miałyby przyjechać do Polski w lipcu, w planach jest m.in. rozegranie sparingowego meczu z Lechią na PGE Arenie w Gdańsku.

Oprócz Manchesteru (opcją alternatywną dla Gniewina był obóz w Austrii) na obóz do Gniewina chcą też przyjechać Sporting Lizbona oraz Everton. W nieoficjalnych rozmowach szefowie ośrodka przyznają, że zainteresowanie ich obiektem jest olbrzymie i tylko kwestią czasu jest potwierdzanie kolejnych wizyt na Pomorzu topowych europejskich drużyn.

Na występ w Polsce której drużyny czekasz najbardziej? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »