Trzy zawodniczki Vistalu pewne udziału w mistrzostwach świata

Jens Steffensen przez najbliższe kilka tygodni będzie dysponował okrojonym składem zespołu. Ma to związek z kontuzjami dwóch zagranicznych zawodniczek oraz przygotowaniami polskiej reprezentacji do grudniowych mistrzostw świata. W kadrze ogłoszonej na ten turniej znalazły się trzy zawodniczki Vistalu. Niewykluczone, że do zespołu narodowego dołączą kolejne gdynianki.
Mimo że w ostatniej kolejce w PGNiG Superligi Vistal pauzował, to wyniki tak się ułożyły, że gdynianki zachowały drugie miejsce. Pozycję wicelidera podopieczne Jensa Steffensena zawdzięczają niespodziewanej porażce Zagłębia Lubin w Elblągu z EKS Startem. Obie drużyny co prawda mają identyczny dorobek punktowy, ale wyższe miejsce jak na razie zajmują gdynianki, które legitymują się lepszym bilansem bramkowym (226:178 przy 279:249 Zagłębia) i to w przypadku, gdy przegrały bezpośrednie spotkanie. To będzie miało znaczenie dopiero na koniec sezonu. I to przy założeniu, że Vistal i Zagłębie zrównają się punktami.

Teraz przed gdyniankami przerwa aż... do 4 stycznia. Dopiero w nowym roku gdynianki bronić będą pozycji wicelidera. Zawodniczki wolne dostały do 21 listopada po dwumeczu w Pucharze Challenge. W najbliższych tygodniach szkoleniowiec Vistalu będzie dysponował okrojony składem. Dwie jego podopieczne Jessica Quintino i Ines Khouildi opuściły Polskę z powodu kontuzji. Uraz tej pierwszej okazał się na tyle groźny, że nie zagra ona do końca sezonu. Z kolei Khaouildi ma być gotowa do gry na początku przyszłego roku.

Oprócz nich, Steffensen poprowadzi treningi bez trzech kadrowiczek, które znalazły się w składzie na mistrzostwa świata. Mowa tu o Małgorzacie Gapskiej, Iwonie Niedźwiedź oraz Patrycji Kulwińskiej. Ponadto o wyjazd do Serbii walczą ostatnio kontuzjowana Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych.

Kim Rasmussen ogłosił trzy listy powołań. Na jednej z nich jest 12 nazwisk "pewniaczek". Kolejne o bilety na mundial powalczą podczas zgrupowania w Cetniewie (od 20 listopada), w trakcie którego biało-czerwone rozegrają towarzyski dwumecz z Brazylią.

A jak przerwę w rozgrywkach wykorzysta Vistal? 5 grudnia gdyński zespół zmierzy się w sparingu z reprezentacją Danii, a 31 grudnia wystąpi w turnieju z Energą Koszalin i Pogonią Szczecin.

Piłkarki pewne udziału na mundialu:

Bramkarki: Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia) Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec (Start Elbląg), Agnieszka Jochymek (Zagłębie Lubin), Monika Migała (Ruch Chorzów) Rozgrywające: Alina Wojtas (MKS Lublin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Kinga Byzdra (Buducnost Podgorica, Czarnogóra), Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia) Obrotowa: Monika Stachowska (Pogoń Szczecin), Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia).

Te zawodniczki walczą o cztery miejsca w kadrze na mistrzostwa świata:

Karolina Semeniuk-Olchawa Karolina, Aleksandra Paluch (obie Zagłębie Lubin), Marta Gęga, Joanna Drabik (obie MKS Lublin), Małgorzata Stasiak (Pogoń Szczecin), Joanna Gadzina (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Izabela Czarna (AZS Politechnika Koszalińska), Karolina Szwed-Orneborg (HC Lipsk, Niemcy), Karolina Siódmiak (Fleury Loiret Handball, Francja), Aleksandra Zych i Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia).

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 6-22 grudnia w Serbii. Mecze rozgrywane będą w pięciu halach: Belgradzkiej Arenie (o pojemności 19 892 widzów), belgradzkiej Hali Pionir (6 200), SPC Vojvodina w Nowym Sadzie (8000), Kristalna dvorana w Zrenjaninie (4000) oraz Cair Sports Center w Niszu (5800).

Czy gdynianki będą odgrywały kluczową rolę na mistrzostwach świata? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »


Więcej o: