Benefis Artura Siódmiaka w Ergo Arenie uświetnią światowe gwiazdy piłki ręcznej [WIDEO]

15 grudnia w Ergo Arenie swoją karierę oficjalnie zakończy Artur Siódmiak. Były piłkarz ręczny Wybrzeża Gdańsk zaprosił na swój benefis gwiazdy światowego szczypiorniaka, które zmierzą się z ?Orłami Bogdana Wenty?, a także gwiazdy polskiego sportu oraz artystów.
Artur Siódmiak do historii polskiej piłki ręcznej na zawsze przeszedł 28 stycznia 2009 roku, kiedy podczas meczu mistrzostw świata z Norwegią, kiedy rzutem przez całe boisko do pustej bramki zdobył zwycięską bramkę dającą Polakom awans do półfinału. Przypomnijmy sobie ten moment (cała akcja, z nie mniej słynnym czasem trenerów Bogdana Wenty i Daniela Waszkiewicza, od 2:05).Polacy zdobyli w tamtych mistrzostwach świata brązowy medal. Siódmiak był również w składzie zespołu, który dwa lata wcześniej wywalczył w Niemczech tytuł wicemistrzowski. Karierę oficjalnie zakończył w 2011 roku, ale dopiero teraz nastąpi w Ergo Arenie jego oficjalne zakończenie kariery.

Organizatorzy wielkiej gali piłki ręcznej "PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata" przygotowali wiele atrakcji. W meczu Polska kontra Reszta Świata zaprezentują się czołowi zawodnicy światowej piłki ręcznej, a także "Orły Wenty".

- Wszystko, co piękne w piłce ręcznej, to zespół. Wynik na tablicy to sukces całego zespołu. Gdyby nie taki, a nie inny skład, zgranie i atmosfera dawnej reprezentacji Polski pod wodzą Bogdana i Daniela, nie byłoby takich sukcesów. Chciałbym tą imprezą podziękować kolegom z drużyny, bo to były najpiękniejsze chwile w mojej karierze - podkreśla Siódmiak. Kto konkretnie zagra w Ergo Arenie?

- Zobaczymy moich przyjaciół, osoby, które wywarły wpływ na moją karierę sportową i zawodników, którzy dostarczyli niepowtarzalnych emocji na polskich i europejskich parkietach. W meczu wystąpią największe polskie gwiazdy, m.in. Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki czy bracia Lijewscy. Drużynę reprezentacji Polski poprowadzą oczywiście trenerzy Bogdan Wenta i Daniel Waszkiewicz. Naprzeciwko nich zagrają bardzo utytułowani zawodnicy zagraniczni, znani także z polskich parkietów, m.in. Uros Zorman, Ivan Cupic, Julen Aguinagalde, Marin Sego czy Ivan Nikcević, prowadzeni przez trenerów Manolo Cadenasa i Patrika Liljestranda - wylicza "Siudym", który w latach 1996-2003 reprezentował Wybrzeża i właśnie w Trójmieście zamieszkał po zakończeniu kariery.

Oprócz słynnych piłkarzy ręcznych w benefisie Siódmiaka wezmą udział gwiazdy sportu, a także artyści. Wśród nich będą m.in. Dariusz Michalczewski, Piotr Gruszka, Robert Korzeniowski, Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Skiba, Leszek Blanik, Iwona Guzowska, Radosław Majdan, Adam Korol, Piotr Świerczewski, Mariusz Czerkawski, Grzegorz Kacała oraz Michał Probierz. Wystąpią oni w meczu VIP-ów.

W trakcie imprezy prowadzona też będzie akcja dobroczynna. - Sportowcy powinni wspierać akcje zmierzające do poprawy życia potrzebującym. Mając to na względzie, powołałem do życia Fundację, która pod moim szyldem prowadzi działania w ramach wyrównywania szans różnych grup społecznych. Dziś wspieramy Fundację Żyć z Pompą, by za rok dzięki zakupowi sprzętu do samodzielnego egzystowania chorych dzieci, móc cieszyć się sprawnością w ramach kolejnego widowiska sportowego. Tego typu działania wpisują się w zadania Fundacji, która jest pokłosiem gdańskiego projektu JetSki Race, w którym uczestniczyłem. Wyścigi skuterów wodnych, koncerty, pokazy sztucznych ogni czy sportowe aukcje charytatywne. Kontynuuję tę wartościową misję w ramach społecznej odpowiedzialności sportowych działań. Mam marzenie, by za rok w Meczu Gwiazd jakieś dziecko otoczone naszym oddziaływaniem wystąpiło na imprezie w Ergo Arenie - podkreślił Siódmiak.

Organizatorzy zaplanowali też szereg imprez towarzyszących. Mecz uświetni swoim występem zespół rockowy Rev Revange, który zagra utwór przygotowany specjalnie na tę okazję dla uświetnienia bohatera wieczoru. Na trybunach zasiądzie również wiele znanych osobistości ze świata sportu, rozrywki, polityki i biznesu.

Obok boiska głównego przez cały czas imprezy czynne będzie PGNiG strefa kibica, w której trwać będą zabawy ruchowe i konkursy dla dzieci pod okiem animatorów. Na stoisku PGNiG każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rzutach do bramki, wziąć udział w konkursach i wygrać zestawy kibica. 

Bilety całodzienne na galę w cenie od 10 do 40 zł nabywać można poprzez Internet na stronie www.eventim.pl oraz w kasach Ergo Areny od poniedziałku do piątku w godz. 10-16.

Szczegółowy harmonogram sprzedaży biletów dostępny na stronach: www.eventim.pl, www.ergoarena.pl, www.artursiodmiak.pl, www.akademiapilkirecznej.pl.

Program imprezy

godz. 15 - mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk - Spójnia KAR-DO Gdynia

godz. 17 - mecz VIP

godz. 17.50 - prezentacja zespołów

godz.18 - mecz Polska - Reszta Świata