Adam Korol zaprasza na Gdańskie Ergowiosła 2013

W niedzielę w hali gdańskiej AWFiS odbędzie się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Pomorza na ergometrze wioślarskim. Patronem imprezy, w której wystartuje ok. 350 zawodników, jest mistrz olimpijski i wielokrotny mistrz świat Adam Korol.
Organizatorem zawodów jest klub AZS AWFiS Gdańsk przy współudziale Urzędu Miasta Gdańska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W trakcie imprezy rozegranych zostanie 18 wyścigów w kilku kategoriach, na dystansach od 500 do 2000 m (plus sztafety). W zawodach wystartują wioślarze z woj. pomorskiego, ale także z Bydgoszczy, Iławy oraz Ełku.

Oprócz zawodowców wystartują również amatorzy. Tradycyjnie odbędzie się wyścig mediów, a nowością będą sztafety firm, do których zgłosiło się 12 drużyn.

W jednym z wyścigów wystartuje też sam Adam Korol i wszystko wskazuje na to, że będzie to wyścig Profesorów. Korol jest bowiem wykładowcą na gdańskiej uczelni.

Niedzielne zawody rozpoczną się o godz. 9 i trwać będą ok. pięciu godzin (hala AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego). Wstęp wolny.