Król Artur mówi do widzenia. Pożegnanie Artura Siódmiaka w Ergo Arenie

Galą piłki ręcznej PGNiG Super Mecz Polska - Reszta Świata swoją zawodniczą karierę oficjalnie zakończy Artur Siódmiak. Dwukrotny medalista mistrzostw świata ze swoimi fanami pożegna się 15 grudnia w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.
- Swoją czynną karierę zawodniczą zakończyłem już ponad rok temu, ale oficjalnie chcę pożegnać się z boiskiem teraz. W takiej formie, żeby wszyscy fani piłki ręcznej byli zadowoleni. Trochę zajęło nam wybranie takiego terminu, w którym wszyscy zaproszeni przeze mnie goście mogliby się zjawić na moim benefisie, ale w końcu się udało. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszam 15 grudnia do Ergo Areny. Naprawdę będzie się działo i nikt nie powinien być rozczarowany - zapowiada Siódmiak.

Główny gwóźdź programu czyli Super Mecz Polska - Reszta Świata zaplanowano na godz. 18. Ale cała impreza rozpocznie się już o godz. 15.

- Już na przystawkę zaserwujemy mnóstwo emocji, bo zaczniemy od derbów Trójmiasta na szczeblu I ligi, czyli od spotkania Wybrzeża Gdańsk ze Spójnią KAR-DO Gdynia. Myślę, że trójmiejscy fani szczypiorniaka nie będą zawiedzeni - mówi były reprezentant Polski i zawodnik Wybrzeża. - Po spotkaniu ligowym o godz. 17 na parkiet wyjdą VIP-y, które rozegrają mecz pokazowy. Tu ważniejsza od poziomu sportowego będzie dobra zabawa. O nią zadbają kapitanowie drużyn VIP, czyli Dariusz Michalczewski i Krzysztof Skiba - dodaje Siódmiak. Kogo zatem można będzie zobaczyć w akcji na parkiecie Ergo Areny? Swój udział zapowiedzieli m.in. złoci medaliści olimpijscy - Robert Korzeniowski, Adam Korol i Leszek Blanik, a także Iwona Guzowska, Mariusz Czerkawski, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski i trener Lechii Gdańsk Michał Probierz.

O 18 przyjdzie czas na główne danie gali, czyli mecz reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata.

- Będziemy chcieli wrócić do tych chwil i emocji, jakie z moimi kolegami z reprezentacji mieliśmy zaszczyt zafundować naszym rodakom podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2007 roku czy później w 2009 w Chorwacji. Znów zagrają "Orły Wenty" z braćmi Lijewskimi, Sławomirem Szmalem, Michałem Jureckim, Grzegorzem Tkaczykiem czy Karolem Bieleckim. Razem z nimi oraz z trenerami Bogdanem Wentą i Danielem Waszkiewiczem przeżywałem najpiękniejsze chwile w mojej karierze sportowej. Bez nich, bez tej drużyny nie byłoby moich sukcesów, dlatego nie mogło ich zabraknąć na tym meczu - podkreśla Siódmiak. Rywalem biało-czerwonych w Ergo Arenie będzie drużyna złożona z najlepszych piłkarzy ręcznych świata, z m.in. Urosem Zormanem, Ivanem Cupiciem, Julenem Aguinagalde, Venio Losertem czy Ivanem Nikceviciem. Drużynę Reszty Świata poprowadzi duet znakomitych szkoleniowców - Manolo Cadenas i Patrik Liljestrand.

Bilety całodzienne na galę w cenie od 10 do 40 zł można nabywać w internecie na stronie www.eventim.pl oraz w kasach Ergo Areny w godz. 10-16. Szczegółowy harmonogram sprzedaży biletów dostępny jest na stronach www.eventim.pl, www.ergoarena.pl, www.artursiodmiak.pl, www.akademiapilkirecznej.pl. Mecz transmitowany będzie na antenie Polsat Sport.

Wybierasz się na pożegnanie Artura Siódmiaka? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »