Show i zabawa na pożegnaniu Artura Siódmiaka w Ergo Arenie

15 grudnia podczas PGNiG Super Meczu reprezentacji Polski z resztą świata w Ergo Arenie oficjalnie swoją karierę zakończy Artur Siódmiak. Na pożegnanie tego znakomitego piłkarza ręcznego przybędą najlepsi szczypiorniści świata. Ale nie tylko.
Super Mecz o godz. 18 to niejedyna atrakcja, która uświetni pożegnanie "króla Artura". Wcześniej, bo o 17 na parkiet Ergo Areny wybiegną VIP-y, które zagrają w towarzyskim meczu.

- Będą to gwiazdy nie tylko sportu, ale także sceny muzycznej oraz politycy. Składy obu drużyn VIP cały czas są kompletowane i chcę, żeby były one niespodzianką dla kibiców, więc nie zdradzamy jeszcze wszystkich nazwisk - wyjaśnia Siódmiak.

Swój udział zapowiedzieli m.in. złoci medaliści olimpijscy Leszek Blanik, Adam Korol i Robert Korzeniowski, piłkarze Radosław Majdan i Piotr Świerczewski, siatkarz Piotr Gruszka, rajdowiec Kajetan Kajetanowicz, hokeista Mariusz Czerkawski, rugbista Grzegorz Kacała, trener Lechii Gdańsk Michał Probierz, a także mistrzyni świata boksie i kick-boxingu Iwona Guzowska. Kapitanami drużyn będą znakomity pięściarz Dariusz Michalczewski oraz lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba.

- Ten mecz to będzie połączenie sportu i rozrywki. Ja jestem specjalistą od show, więc zadbam o ten drugi element - śmieje się Skiba. - Aczkolwiek nie jest tak, że piłka ręczna nie jest mi obca. W szkole podstawowej do której chodziłem, była to szkoła nr 50 w Gdańsku, byłem w drużynie piłki ręcznej. I pamiętam, że w jednym z meczów rozgrywek międzyszkolnych przeciwko szkole z Tczewa wbiłem nawet dwa gole, w tym jeden przypadkiem. Postaram się więc odświeżyć formę z dawnych czasów i być przydatnym na boisku - śmieje się wokalista Big Cyc.

- Mam dużą satysfakcję, że będę mógł uczestniczyć w pożegnaniu Artura. To będzie dla mnie wielki zaszczyt i duma spotkać się naszymi wspaniałymi piłkarzami ręcznymi. To są naprawdę faceci z jajami i mogą być przykładem dla naszych reprezentantów w innych dyscyplinach drużynowych - przyznaje Michalczewski. - Mam nadzieję, że przyjdzie jak najwięcej kibiców, przede wszystkim tych młodych, którzy zobaczą, że w sporcie można osiągać sukcesy i to będzie dla nich motywacja do ciężkiej pracy - dodaje były bokserski mistrz świata.

Podczas całego wydarzenia obok boiska głównego czynna będzie strefa kibica przeznaczona dla najmłodszych fanów, którzy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody w wielu konkursach. W programie gali jest także występ zespołu ReV Revenge, który zagra utwór "To nie koniec", napisany specjalnie dla Siódmiaka.

W trakcie gali będzie można także wesprzeć Fundację Żyć z Pompą, działającą na rzecz dzieci przewlekle chorych, które żyją z pomocą aparatury medycznej - pomp do żywienia dożylnego i dojelitowego.

Bilety całodzienne na galę w cenie od 10 do 40 zł można nabywać w internecie na stronie www.eventim.pl oraz w kasach Ergo Areny w godz. 10-16. Szczegółowy harmonogram sprzedaży biletów dostępny jest na stronach www.eventim.pl, www.ergoarena.pl, www.artursiodmiak.pl, www.akademiapilkirecznej.pl. Mecz transmitowany będzie na antenie Polsat Sport.

Wybierasz się na pożegnanie "króla Artura"? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »