Sport.pl

Poczuj magię Halowych Mistrzostw Świata - zostań wolontariuszem

Chcesz poczuć atmosferę Halowych Mistrzostw Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Ergo Arenie? Nic prostszego. Sopot, czyli organizator imprezy, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wolontariacie. W programie może wziąć udział praktycznie każdy.
Odliczanie do początku mistrzostw oficjalnie rozpoczęło się przy okazji niedawnej sopockiej "studniówki" z udziałem Wilsona Kipketera. Czołowi lekkoatleci świata zawitają do hali na granicy Sopotu i Gdańska w dniach 7-9 marca. Impreza tej rangi po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Dla Sopotu to duże wyróżnienie, ale także nie lada wyzwanie, by wizytujący na imprezie goście wyjechali, zachowując pozytywny wizerunek Sopotu i Polski. Z tej okazji miasto zaprasza wszystkich mieszkańców do promocji i pomocy przy organizacji HMŚ. Stąd program wolontariatu.

Czym jest WOLONTARIAT MIEJSKI?

Podczas przygotowań do mistrzostw świata odbędzie się wiele imprez towarzyszących, happeningów i spotkań sportowych - wolontariusze będą uczestniczyli w wielu formach aktywności w zakresie ich przeprowadzenia oraz będą mogli zgłaszać własne pomysły na ciekawe formy promocji. W trakcie samych mistrzostw sopocianie będą mieli okazję pokazać całemu światu swoje niezwykłe miasto, Podczas ceremonii otwarcia zaplanowano uczestnictwo dzieci jako "aktorów" tego widowiska, wprowadzenia flagi narodowej lub tabliczki z nazwą kraju. Na imprezie rangi światowej z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem. Jest jeszcze wiele innych form aktywności, a niektóre pomysły być może zgłoszą sami wolontariusze.

KTO MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM MIEJSKIM?

Do wolontariatu zaproszeni są wszyscy sopocianie, a także mieszkańcy Gdańska, Gdyni i regionu od najmłodszych dzieci (prośba o zgłoszenie przez rodziców), przez młodzież gimnazjalną i licealną, studentów, po dorosłych. Organizatorzy mistrzostw liczą na aktywny udział sopockich seniorów. Oczywiście można zgłosić całą rodzinę i wspólnie działać w wolontariacie.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia mailowe należy przesyłać na adres wolontariat@sopot.pl z krótką informacją o sobie. Koordynacją WOLONTARIATU MIEJSKIEGO zajmuje się z ramienia urzędu miasta Katarzyna Alesionek, tel.: 48 58 521 36 82, tel. kom.: 666 011 281.

Weźmiesz udział w sopockim wolontariacie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: