Wielki mecz i wielki sukces polskiej reprezentacji. Zawodniczki Vistalu w półfinale mistrzostw świata!

Wielki mecz polskich piłkarek ręcznych. Biało-czerwone wygrały w ćwierćfinale mistrzostw świata z Francją 22:21 i po raz pierwszy w historii zagrają w półfinale. Dla kobiecej reprezentacji Polski to największy sukces na imprezie tej rangi. W meczu o finał wystąpią trzy zawodniczki Vistalu Gdynia.
Na tych mistrzostwach nie ma dla Polek rzeczy niemożliwych. W 1/8 podopieczne Kima Rasmussena grały z faworyzowaną Rumunią. Biało-czerwone w 47. minucie przegrywały 22:26, ale z niekorzystnej sytuacji wyszły obronną ręką. Zdobyły siedem bramek z rzędu, bez odpowiedzi rywalek i dowiozły wyszarpane zwycięstwo do końca. Świetnie spisały się trzy zawodniczki Vistalu, które znalazły się w składzie reprezentacji na turniej rozgrywany w Serbii. W bramce dwoiła się i troiła Małgorzata Gapska, na kole rządziła Patrycja Kulwińska, a obroną dyrygowała Iwona Niedźwiedź.

Zawodniczki gdyńskiego klubu z Francją, podobnie jak reszta koleżanek, wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności. W polskim zespole nie było słabych punktów, a niesione entuzjazmem po ograniu Rumunek, Polki do przerwy prowadziły 11:8. Ten wynik to w dużej mierze zasługa Gapskiej, która broniła co drugi rzut Francuzek.

Po przerwie biało-czerwone kontynuowały dobrą grę. Bramkę na 13:9 zdobyła Niedźwiedź, która w ważnym momencie była ostoją spokoju w drużynie. Podczas gry reprezentantek Francji z przewagą, piłkarka Vistalu rzuciła dwa gole. To był kulminacyjny fragment meczu, dzięki któremu Polki uwierzyły, że tego meczu nie można przegrać. W dodatku rzuty karne broniła Anna Wysokińska. Na zespół Kima Rasmussena tego dnia nie było mocnych.

Niedźwiedź zdobyła w sumie trzy bramki. Kulwińska jedną. Najlepszą zawodniczką meczu została Karolina Siódmiak (pięć trafień). Pięć goli rzuciła również Alina Wojtas. Obie w przeszłości grały w AZS AWFiS Gdańsk. Po jedną bramkę zdobyły Katarzyna Koniuszaniec oraz Karolina Szwed-Orneborg, byłe piłkarki Vistalu.

Polska - Francja 22:21 (11:8)

Polska: Gapska, Wysokińska - Koniuszaniec 1, Niedźwiedź 3, Kulwińska 1, Kudłacz 1, Siódmiak 5, Grzyb, Wojtas 5, Szwed-Orneborg 1, Jochymek 1, Byzdra 1, Migała, Stasiak, Semeniuk-Olchawa 3, Stachowska.

Polki zagrają w finale mistrzostw świata? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »