Mad Dogs lepsi od "Smoków" w hokejowych derbach

W kolejnych derbach Trójmiasta hokeiści Mad Dogs Sopot dwukrotnie pokonali MH Automatykę Dragons Gdańsk i awansowali na pozycję wicelidera tabeli II ligi gr. Centralnej
Oba mecze miały bardzo podobny przebieg: po wyrównanej pierwszej tercji w drugiej zespół z Sopotu włączał szósty bieg i odjeżdżał rywalom. W pierwszym spotkaniu wygrał II tercję 5:2 (po 40 minutach prowadził 7:3), natomiast w drugim 4:1 (po 40 min 6:3). Potem "Smoki" próbowały jeszcze walczyć, ale strat odrobić się już nie udawało.

Ostatecznie pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem "Psiaków" 8:5 (bramki: Adam Wróbel 3, Maciej Dobrowolski 2, Michał Śmigielski, Marcin Okuniewski, Karol Przybyła - Paweł Dzięgiel, Michał Ruszkowski, Tomasz Ziółkowski, Piotr Szumera, Adrian Wróbel), natomiast drugi 8:6 (bramki: Adam Wróbel 2, Bartłomiej Wróbel 2, Okuniewski 2, Piotr Kocemba, Michał Żołnowski - Ziółkowski 3, Dzięgiel, Damian Lipiński, Wojciech Wrycza).

Dzięki dwóm zwycięstwom Mad Dogs awansowali na 2. miejsce w tabeli z sześcioma punktami straty do prowadzącego Warsaw Capitals. I właśnie te zespoły zainaugurują rozgrywki w hali Olivia w 2014 r. Dwumecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w dniach 11-12 stycznia.

TABELA II LIGI GR. CENTRALNA

1. Warsaw Capitals92176:54
2. Mad Dogs Sopot101586:83
3. ŁKH Łódź91351:62
4. MH Automatyka Dragons101270:69
5. Oliwa Hockey Team8833:48
Równie udanie jak Mad Dogs zakończyły rok rywalizujące w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet zawodniczki Stoczniowca Gdańsk. Podopieczne Henryka Zabrockiego dwukrotnie pokonały na wyjeździe MKHL Krynica, najpierw 2:0 (bramki: Renata Tokarska, Marta Bigos), a potem 6:2 (bramki: Bigos 2, Tokarska, Katarzyna Byczkowska, Joanna Rykaczewska, Alicja Siejka) i w tabeli zajmują 3. miejsce (18 meczów, 32 pkt). Wyprzedzają je tylko hokeistki Polonii Bytom (16 meczów, 42 pkt) oraz Unii Oświęcim (18 meczów, 38 pkt).