W Soczi chce zdobyć złoto, mieszka w Gdańsku i promuje igrzyska olimpijskie w Krakowie [WIDEO]

Dużymi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Soczi, jednak głośno w Polsce robi się o olimpiadzie w roku... 2022. O organizację igrzysk w tym terminie stara się Kraków. Wśród osób promujących kandydaturę jest gdańszczanka, Katarzyna Rogowiec, która podczas paraolimpiady w Soczi powalczy o kolejne złoto.
Jako trzylatka straciła obie ręce. Jest mistrzynią paraolimpijską, przygotowuje się do Soczi.Od 24 grudnia w polskich mediach rozpoczęła się kampania promująca kandydaturę Krakowa jako gospodarza IO 2022. W spotach występują najpopularniejsi Polscy sportowcy uprawiający dyscypliny zimowe: Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Mariusz Czerkawski oraz mieszkanka Gdańska i paraolimpijka Katarzyna Rogowiec. Sportsmenka jest dwukrotną mistrzynią paraolimpijską z Turynu w biegach narciarskich (jako jedyna zdobyła podczas tych igrzysk medal dla Polski). W 2003 r. wywalczyła trzy srebrne medale na mistrzostwach świata w biegach narciarskich, a dwa lata później - złoto mistrzostw globu w biathlonie. Aktualnie Rogowiec przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi.

- Ta inicjatywa jest możliwością nauki i nabycia kolejnych doświadczeń. Mamy szansę wyciągnąć wnioski z organizacji i przełożyć je na ten obszar działań - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Katarzyna Rogowiec. - Odnoszę wrażenie, że my, Polacy, potrafimy wiele, nawet rozwiązać poważne problemy, ale najlepiej idzie nam to przez "pospolite ruszenia". Może dzięki takiej imprezie udałoby nam się rozwiązać problemy związane z drogą, tzw. zakopianką i dokończyć choćby tę infrastrukturalną inwestycję. Jestem pozytywnie nastawiona do aktywności, inicjatyw, działania. Bez pracy nie ma kołaczy - dodaje.

Spot wyprodukowano za ponad pół miliona złotych, dodatkowe 800 tysięcy złotych kosztowało wykupienie czasu antenowego w stacjach grupy TVN oraz Polsat. Koszt w 80 procentach poniosło Ministerstwo Sportu i Turystyki, pozostałą kwotę wyłożył Komitet Konkursowy Kraków 2022.

Zobacz spot z Katarzyną Rogowiec w roli głównej: