Wnętrze Ergo Areny wkrótce stanie się wielką bieżnią lekkoatletyczną

Trwają ostatnie przymiarki do halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, które 7-9 marca odbędą się w Sopocie. Już wkrótce wnętrze Ergo Areny zamieni się w wielką bieżnię. Montaż nowej nawierzchni w hali na granicy dwóch miast potrwa około miesiąca.
Do tej pory w Ergo Arenie nie było zawodów lekkoatletycznych. Dlatego w hali trwają gorączkowe przymiarki do montażu bieżni, która wkrótce służyć będzie zawodniczkom i zawodnikom rywalizującym w dyscyplinie uważanej za królową sportu. Zmiana wystroju wnętrza obiektu położonego na granicy Sopotu i Gdańska rozpocznie się 7 stycznia. Pierwszy etap montażu potrwa do 20 stycznia. A poprzedzi go transport specjalnej bieżni firmy Mondo, zakupionej wspólnie przez Sopot i Toruń (w tym mieście rozegrane zostaną halowe mistrzostwa Polski w 2015 roku), tirami z Włoch.

- Właśnie wtedy powstanie specjalna konstrukcja, za sprawą której poziom podłogi będzie podniesiony aż o trzy metry. Na tej podbudowie zainstalowana zostanie właściwa bieżnia. Hala powinna być gotowa na przyjęcie lekkoatletów 16 lutego - mówi Kamil Kukułka, dyrektor generalny komitetu organizacyjnego HMŚ w rozmowie z trojmiasto.pl.

Oznacza to, że montaż zakończy się sześć dni przed planowanymi na 22 i 23 lutego halowymi mistrzostwami Polski, które będą próbą generalną tego, jak w nowej formie sprawdzi się Ergo Arena. Będzie to także okazja dla polskich sportowców na wywalczenie minimum na marcową imprezę.

Podczas dwóch dni rywalizacji w MP rozegrane zostaną następujące konkurencje: biegi (60 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m i 60 m przez płotki), chód - 5000 m (mężczyźni) i 3000 m (kobiety), konkurencje techniczne (skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok i pchnięcie kulą), wielobój - siedmiobój (pięciobój kobiety) oraz pierwszy raz w historii HMP - sztafeta 4X400 m.

Ceny biletów na halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, 22-23 lutego, Ergo Arena: jednodniowe: normalne: kat. A - 15 zł; kat. B - 10 zł, ulgowe: kat. A - 7 zł; kat. B - 5 zł; karnety dwudniowe: normalne: kat. A - 25 zł; kat. B - 15 zł, ulgowe: kat. A - 10 zł; kat. B - 7 zł. Bilet ulgowy dotyczy: - dzieci w wieku 3-16 lat i emeryci na podstawie legitymacji - dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich obowiązują bilety oraz karnety w kategorii B (dla opiekuna wejścia bezpłatne) dotyczy miejsc na platformach nad sektorami 318 oraz 324.

Sprzedaż internetowa za pośrednictwem strony sopot2014.ebilet.pl. Dystrybucja biletów normalnych rozpocznie się 30 grudnia i obejmie sieć salonów Empik na terenie całej Polski.

Czy Ergo Arena to dobre miejsce do rozgrywania imprez lekkoalteltycznych? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »