Izabela Bełcik, Adam Grabowski, Atom Trefl Sopot - oto Trójmiejskie Gwiazdy Sportu w 2013 r.

To był zdecydowanie rok Atomu Trefla Sopot. Trójmiejską Gwiazdą Sportu w 2013 r. została siatkarka tej drużyny Izabela Bełcik, a na Trenera Roku wybrano Adama Grabowskiego, który poprowadził zespół z Sopotu do mistrzostwa Polski. Najlepsza drużyna? Oczywiście Atom Trefl.
W Sali Kryształowej Zatoki Sztuki w Sopocie odbyła się w piątek uroczysta gala finałowa Trójmiejskich Gwiazd Sportu. To już dziesiąta edycja plebiscytu "Wyborczej" i serwisu trojmiasto.sport.pl, w którym najlepszego sportowca i najlepszą drużynę wybierają czytelnicy, a trenera roku wskazują dziennikarze trójmiejskich mediów.

W tym roku wszystkie kategorie zdominowała jedna drużyna. Po raz pierwszy w historii sportowiec, trener i drużyna roku są z tego samego klubu. A dominatorem został Atom Trefl.

Na Trójmiejską Gwiazdę Sportu w 2013 r. czytelnicy "Wyborczej" i trojmiasto.sport.pl wybrali Izabelę Bełcik, podstawową rozgrywającą i kapitan Atomu Trefla, a także zawodniczkę reprezentacji Polski. Wraz z sopockimi siatkarkami Bełcik po raz drugi z rzędu wywalczyła tytuł mistrza Polski, brała też udział w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń, w których Atom dotarł do fazy play-off.

W kategorii Sportowiec Roku Bełcik wyprzedziła tyczkarkę SKLA Sopot Annę Rogowską, która w 2013 r. wywalczyła srebro w Halowych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu (to już jej ósmy w karierze medal w zawodach rangi mistrzowskiej), a także lidera koszykarzy Trefla Sopot i gwiazdę całej ligi Adama Waczyńskiego.

Zacięta była rywalizacja w kategorii Trener Roku. O zwycięstwo walczyli w niej Adam Grabowski, który poprowadził siatkarki Atomu Trefla do złota mistrzostw Polski, i Stanisław Chomski, który spełnił marzenie tysięcy gdańszczan i wprowadził żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk do ekstraligi. Ostatecznie zdaniem dziennikarzy Trenerem Roku został Grabowski, który w nowym sezonie pracuje już z drużyną Beef Master Budowlani Łódź. Drugi był Chomski, a trzecie miejsce zajął Marek Płonka, który w poprzednim roku najpierw zapewnił rugbistom Lechii podwójną koronę - mistrzostwo i Puchar Polski, a następnie przejął stery w reprezentacji Polski.

Skoro najlepszym sportowcem została Bełcik, a trenerem - Grabowski, nie mogło być niespodzianki w kategorii Drużyna Roku. Triumfował w niej oczywiście Atom Trefl, który w genialnym stylu wywalczył drugie z rzędu mistrzostwo kraju i znów stanął do walki w prestiżowej Lidze Mistrzyń. Walka o dwa kolejne miejsca rozegrała się między piłkarzami Lechii i Arki. Druga pozycja przypadła drużynie z Gdańska, która w 2013 r. dała nam kilka chwil uniesień - pamiętny Super Mecz na PGE Arenie z Barceloną czy pierwszą od 18 lat pozycję lidera ekstraklasy. Trzeci był zespół z Gdyni, który - gdyby uwzględniać tabelę za cały poprzedni rok - był najlepszy w I lidze. Teraz walczy o awans do ekstraklasy i oby jak najszybciej dołączył do Lechii.

Po zakończeniu gali finałowej plebiscytu, którego partnerem była w tym roku firma BMW Zdunek, a patronat honorowy objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, w Zatoce Sztuki grał zespół The Gentleman Jazz Quartet. W czasie wręczania nagród gości czarowały najlepsze w Polsce Cheerleaders Gdynia.

SPORTOWIEC ROKU

1. Izabela Bełcik

2. Anna Rogowska

3. Adam Waczyński

4. Arkadiusz Aleksander

5. Jarosław Godek6. Deleu
7. Małgorzata Gapska

8. Krystian Pieszczek

9. Grzegorz Janiec10. Marek Łyszczarz
DRUŻYNA ROKU

1. Atom Trefl Sopot

2. Lechia Gdańsk

3. Arka Gdynia

TRENER ROKU

1. Adam Grabowski

2. Stanisław Chomski

3. Marek Płonka

Jak oceniasz wyniki plebiscytu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »