Wielki mecz gdynianek. Vistal rozbił mistrzynie Polski i objął przodownictwo w tabeli

Nie żałował ten, kto w niedzielny wieczór wybrał się do Arena Gdynia, mimo że w tym czasie trwał finał mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. To było piękne popołudnie dla kibiców Vistalu. Podopieczne Jensa Steffensena w wielkim stylu ograły mistrzynie Polski, Selgors Lublin 38:24 i wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli PGNiG Superligi.
Obserwuj autora na Twitterze >>> @PiWisniewski

W pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo, a to za sprawą koncertowej gry gdynianek, które od stanu 4:4 tylko powiększały przewagę. W 23. minucie Vistal prowadził już 19:8, ale na przerwę gospodynie schodziły z przewagą dziewięciu bramek. Tak wysokie prowadzenie to efekt szczelnej gry w obronie oraz szybkich kontrataków. To był też mecz Karoliny Kalskiej. Skrzydłowa gdyńskiej drużyny do przerwy zdobyła aż siedem bramek.

Po przerwie wciąż trwał show Vistalu. Zawodniczki z Gdyni grały z takim polotem, że mistrzynie Polski mogły tylko bezradnie rozkładać ręce. W ataku zespół Jensa Steffensena był do bólu skuteczny. Vistal gromił rywalki. W 41. minucie było 25:13 dla gospodyń, a trzy minuty później już 28:14!

Gospodynie całkowicie zdominowały drużynę mistrzyń Polski. Trener Vistalu, widząc, że jego podopieczne mają wygraną w kieszeni, posłał na parkiet młode zawodniczki. Na dziesięć minut przed końcową syreną gdynianki nadal prowadziły 14 bramkami. I taką też ich przewagą zakończyło się spotkanie.

Ta wygrana oznacza, że Vistal objął przodownictwo w tabeli.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 38:24 (19:10)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 9, Janiszewska 3, Niedźwiedź 8, Galińska 2, Zych 3, Matyka 4, Kulwińska 8, Białek, Kozłowska, Pawłowska 1, Balsam.

Selgros: Gawlik, Dzhukeva - Drabik 2, Gęga, Konsur, Małek 6, Mihdaliova 6, Nestsiaruk 2, Rola 1, Skrzyniarz 3, Wojdat 2, Wojtas 2.

Czy Vistal ma szansę na mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »