Hokeistki Stoczniowca o krok od półfinału play-off

W pierwszym meczu 1/4 finału play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zespół Stoczniowca Gdańsk wygrał w Krynicy z tamtejszym MKHL 5:1. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.
Podopieczne Henryka Zabrockiego, które sezon zasadniczy zakończyły na 3. miejscu w tabeli, były faworytkami starcia z zespołem z Krynicy (6. miejsce). Swoją przewagę pokazały już w pierwszym meczu, bez żadnych problemów wygrywając 5:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu niecałej minuty drugiej tercji, kiedy Stoczniowiec zdobył dwie bramki i objął prowadzenie 3:0 (po pierwszej gdańszczanki prowadziły 1:0 po golu Marty Bigos). Do siatki trafiały Aleksandra Berecka oraz Katarzyna Byczkowska. W ostatniej części gry na gola dla gospodyń szybko odpowiedziały Bigos i Berecka i cały mecz zakończył się zwycięstwem gdańszczanek 5:1.

Aby awansować do półfinału, Stoczniowiec potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa. Drugi mecz odbędzie się 1 lutego w dużej hali Olivia (godz. 11). Jeśli zakończy się on wygraną MKHL ewentualny trzeci mecz odbędzie się 2 lutego (godz. 10.30) także w dużej hali Olivia.

W prawdopodobnym półfinale Stoczniowiec zmierzy się na 99 procent z Unią Oświęcim, która w pierwszym meczu 1/4 finału rozniosła na wyjeździe Cracovię 17:1! To i tak nie był jednak rekordowy wynik, gdyż w innym meczu Polonia Bytom rozgromiła Podhale Nowy Targ 21:1! Po tych wynikach widać, że prawdziwa rywalizacja rozpocznie się dopiero w półfinałach.

Czy hokeistki Stoczniowca zdobędą w tym sezonie medal? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »