Przygotowania do halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce Sopot 2014 na ostatniej prostej

Ruszył ostatni etap przygotowań do halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Sopocie. Na 36 dni przed początkiem imprezy rozpoczął się montaż nawierzchni syntetycznej w Ergo Arenie. - W kolejnym etapie rozpoczniemy układanie nawierzchni w polu wewnętrznym stadionu lekkoatletycznego, gdzie będą odbywały się pozostałe konkurencje poza biegami - mówi Robert Sienkiewicz z firmy Tamex - obiekty sportowe, kierownik kontraktu.
- Na naszych oczach rozkładana jest na bieżni specjalna nawierzchnia. Całość musi być gotowa na 16 lutego. Tego dnia odbędzie się dzień otwarty, podczas którego mieszkańcy Sopotu, Pomorza i całej Polski będą mogli zobaczyć Ergo Arenę przygotowaną już na przyjęcie sportowców. Jako pierwsza po nowej bieżni pobiegnie sopocka młodzież. Będą także przedstawiciele Torunia na czele z prezydentem Michałem Zaleskim, gdyż to właśnie do nowej hali w Toruniu trafi po mistrzostwach bieżnia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości, żeby już teraz poczuli atmosferę nadchodzących mistrzostw - podkreślił prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Wczoraj [wtorek - przyp. red.] podczas wizyty w Ministerstwie Sportu potwierdziłem przekazanie miastu kolejnej transzy dofinansowania rządowego do organizacji mistrzostw w wysokości 1,5 mln zł. To m.in.: efekt zeszłotygodniowej wizyty w Ergo Arenie ministra sportu Andrzeja Biernata, który oceniał stan przygotowań do tej najważniejszej po igrzyskach olimpijskich imprezy sportowej - dodał Karnowski.

- Układanie nawierzchni syntetycznej na bieżni powinniśmy zakończyć w ciągu najbliższych dni - poinformował kierownik kontraktu Robert Sienkiewicz z firmy Tamex - obiekty sportowe. - W kolejnym etapie rozpoczniemy układanie nawierzchni w polu wewnętrznym stadionu lekkoatletycznego, gdzie będą odbywały się pozostałe konkurencje poza biegami. Zamontowane są już wszystkie elementy stałe np.: skrzynki do belek odbicia i piaskownica do skoku w dal oraz skrzynka do skoku o tyczce, pozostałe elementy (materace, płotki) są przenośne i zamontowane zostaną po zakończeniu wszystkich prac. Lekkoatletyczna infrastruktura do Ergo Areny, ale również sali rozgrzewkowej i treningowej przywieziona zostanie przez 13 tirów. 

Prace przeprowadzane przez firmę Tamex - obiekty sportowe zakończą się odbiorem i certyfikacją przeprowadzaną przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną.

- Precyzja, z jaką wykonujemy tę inwestycję, wynosi 2 mm, przy normie dopuszczającej maksymalnie 6 mm - dodał kierownik kontraktu.

Powierzchnia bieżni oraz stadionu lekkoatletycznego w Ergo Arenie to prawie 4000 m kw. Prace zakończą się przed 16 lutego, a ich efekty będzie można podziwiać w niedzielę 16 lutego w godz. 12-16 podczas dnia otwartego Ergo Areny.

Czy Sopot sprawdzi się w roli organizatora HMŚ? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »