Najlepsze florecistki świata po raz 10. powalczą w Gdańsku

W piątek i sobotę odbędzie się kolejna edycja Pucharu Świata w florecie kobiet Dwór Artusa Grand Prix. W zawodach wystartują wszystkie najlepsze zawodniczki świata, w tym 17 Polek. Dziewięć z nich to florecistki gdańskich klubów.
W sumie do Gdańska przyjechało 100 zawodniczek. Rywalizacja w hali AWFiS przy ul. Górskiego rozpocznie się w piątek o godz. 9 od walk eliminacyjnych (wstęp wolny). Turniej główny odbędzie się w sobotę, początek o godz. 8 (bilety: dorośli 20 zł, uczniowie i studenci 10 zł).

Na starcie Dwór Artusa Grand Prix pojawią się wszystkie najlepsze florecistki świata, w tym cała pierwsza "10" światowego rankingu FIE, z liderką Włoszką Arianną Errigo na czele. Nie zabraknie również jej słynnej rodaczki, legendarnej Valentiny Vezzali, która w Gdańsku wygrywała już cztery razy. 40-letnia Włoszka nie jest już tak groźna jak kiedyś - w światowym rankingu zajmuje 39. miejsce - ale jej występ jak zwykle będzie wielką atrakcją.

W turnieju tradycyjnie wystartuje również duża grupa polskich zawodniczek, ale wszystkie będą musiały przebijać się przez eliminacje. Wśród 17 biało-czerwonych jest dziewięć florecistek gdańskich klubów: Karolina Chlewińska, Natalia Gołębiowska, Magdalena Knop, Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Monika Paliszewska, Anna Rybicka, Emilia Rygielska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk). W światowym rankingu najwyżej z gdańszczanek jest aktualnie Chlewińska (27.), natomiast ze wszystkich Polek florecistka AZS AWF Poznań Martyna Synoradzka (24.).

Program zawodów

piątek (kwalifikacje) - godz. 9 - faza grupowa i eliminacja bezpośrednia

sobota (turniej główny) - godz. 8-12 - 1/32 finału, godz. 12-14 - 1/16 finału, godz. 14-15 - 1/8 finału, godz. 15- 15.30 - 1/4 finału, godz. 16-18 - półfinały i finał plus integracyjny turniej z udziałem szermierzy na wózkach

Więcej o: