Dzień otwarty w Ergo Arenie. Zobacz przygotowania do Halowych Mistrzostw Świata

Kończą się przygotowania hali Ergo Arena związane z organizacją marcowych mistrzostw świata w lekkoatletyce Sopot 2014. W niedzielę wszyscy fani będą mieli okazję na własne oczy przyjrzeć się pracom prowadzonym w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu.
W najbliższych dniach zakończy się przygotowanie hali do najważniejszego wydarzenia lekkoatletycznego w tym roku na świecie, 16 lutego po raz pierwszy pokazana zostanie jedyna w swoim rodzaju konstrukcja bieżni, na której od 7 do 9 marca rywalizować będą najlepsi lekkoatleci świata. Natomiast już 22 i 23 lutego w Ergo Arenie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski. Dla biało-czerwonych będzie to ostatnia szansa na uzyskanie wymaganego minimum na start w mistrzostwach świata.

Zapraszamy w niedzielę, 16 lutego, w godz. 12-16. Na zwiedzających czeka moc atrakcji: bieżnię przetestują dzieci z sopockich szkół, startując w sztafecie; wielopokoleniowa grupa "Zdrowych i Aktywnych" programu adresowanego dla mieszkańców Sopotu zaprezentuje radosną zumbę oraz ćwiczenia tai-chi; trenująca w SKLA młodzież wykorzysta wyposażenie płyty, wykonując trening. Na godzinę 12.30 zaplanowany został bieg VIP-ów.

Poza bieżnią na terenie hali przygotowane będą atrakcje dla dzieci: będzie można spotkać najlepszych pomorskich lekkoatletów i zadać im pytania, np. dotyczące ich dyscyplin. Podczas dnia otwartego zaprezentowana zostanie kolekcja zdjęć, na które składa się tegoroczny sopocki kalendarz, a także wystawę zwycięskich prac plastycznych z konkursu "Szybciej, Wyżej, Dalej" przeprowadzonego w pomorskich szkołach.

Ile medali zdobędą Polacy na HMŚ Sopot 2014? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »