Hokeistki Stoczniowca dalej od finału mistrzostw Polski

W pierwszym półfinale play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zespół Stoczniowca Gdańsk przegrał we własnej hali z Unią Oświęcim 1:3. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.
W sezonie zasadniczym gdańszczankom udało się wygrać z Unią tylko jeden z czterech meczów, ale u siebie dwa razy przegrały. Podobnie było teraz. Rywalki już po pierwszej tercji prowadziły 2:0 (dwie bramki Kamili Wieczorek) i potem starały się kontrolować przebieg wydarzeń. Podopieczne Henryka Zabrockiego w 49. minucie zdobyły kontaktową bramkę, a jej strzelczynią była Marta Bigos. Gdańszczanki ruszyły do ataku, ale zamiast wyrównania nadziały się na kontrę i straciły trzeciego gola.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest więc 1-0 dla Unii, a kolejny mecz i ewentualnie trzeci rozegrane zostaną w Oświęcimiu - 15 (godz. 13.30) i ew. 16 lutego.

W drugim półfinale Polonia Bytom pokonała w pierwszym meczu Naprzód Janów 9:1.

Czy Stoczniowiec zdobędzie medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »