Przygotowania do HMŚ w Sopocie na finiszu. Jacek Karnowski: Spodziewam się kilku rekordów świata

Jacek Karnowski liczy, że rywalizacja lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Świata w Ergo Arenie (7-9 marca) przyniesie kilka rekordów świata. Jak przyznaje, najmocniej kibicuje Annie Rogowskiej i wierzy, że sopocianka zdobędzie złoty medal.
Obserwuj autora na twitterze - @PiWisniewski

- Przed nami etap finalny, czyli zamknięcie wszystkich spraw organizacyjnych - mówi prezydent Karnowski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

W Ergo Arenie trwają właśnie ostatnie prace związane z przygotowaniami do Halowych Mistrzostw Świata. Prezydent Sopotu zapewnia, że obiekt w zasadzie jest już gotowy do przyjęcia najlepszych lekkoatletów. Obecnie trwa montaż lekkoatletycznej infrastruktury oraz trybuny dla mediów. Imprezę obsługiwać będzie ponad 260 dziennikarzy i fotoreporterów z całego świata. Transmisja telewizyjna trafi do blisko 200 milionów ludzi.

- Musimy jeszcze tylko wypróbować bieżnię, którą sprawdzi młodzież sopocka, VIP-y podczas biegu i sami zawodnicy. Wszystko powinno być na tip-top już na mistrzostwa Polski 22-23 lutego - podkreśla Karnowski.

- Mam nadzieję, że już nic nas nie zaskoczy. No chyba, że pozytywnie zaskoczą sportowcy. Wierzę, że w Sopocie lekkoatleci powalczą o rekordy świata. Bardzo realne jest ustanowienie nowego rekordu w skoku o tyczce [ostatnio podczas mityngu Pedros Cup w Bydgoszczy rewelacyjny Francuz Renauld Lavillenie skoczył 6,08 metra - przyp. aut.]. Zarówno w rywalizacji pań, jak i panów. Na rekord nastawiają się także biegacze na dystansie 60 metrów - dodaje prezydent Sopotu.

Chrapkę na znakomity występ ma też inny wielki sportowiec - Ashton Eaton. Do Amerykanina należy najlepszy wynik na świecie w siedmioboju (6645) i w wieloboju (9039).

- Sopot w środowisku lekkoatletycznym jest już bardzo rozpoznawalny - mówi Karnowski, który jest wielkim kibicem Anny Rogowskiej.

- Najbardziej lubię biegi i skok o tyczce. Skok o tyczce ze względu na Anię. Mam nadzieję, że będzie najlepsza w Ergo Arenie - przyznaje prezydent Sopotu.

Sam chętnie uprawia inne sporty.

- Gram w piłkę, jeżdżę na nartach, na rowerze. Zdarza mi się też, że biegam - wyjaśnia.

O biegowych umiejętnościach Karnowskiego będzie można przekonać się w niedzielę podczas dnia otwartego Ergo Areny (godz. 12-16). Na godzinę 12.30 zaplanowany jest bieg VIP-ów z udziałem znanych sportowców.

- Wstępnie umówiliśmy się na 200 metrów, ale możliwe, że pobiegniemy na dłuższym dystansie. Udział w biegu zapowiedzieli już Dariusz Michalczewski, Izabela Bełcik, Marcin Stefański, a także Jakub Jarosz [a oprócz nich również Leszek Blanik, Szymon Ziółkowski, Mateusz Kusznierewicz i Artur Siódmiak - przyp. red.]. Ale będą też Karolina Tymińska i Marta Jeschke. Dla nich te 200 metrów to tak jak pójście pod prysznic. Nie sądzę, że ktoś mi się podłoży. Sport to sport. Bardziej chodzi o przebiegnięcie niż wzajemną rywalizację - śmieje się Karnowski.

Ile medali zdobędą Polacy na HMŚ w Sopocie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »