Anna Rogowska druga podczas mityngu w Doniecku

Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska zajęła z wynikiem 4,62 m drugie miejsce podczas mityngu Pole Vault Stars w Doniecku. Jednak wciąż pozostaje liderką światowych list w 2014 roku.
Konkurs kobiet toczył się w cieniu niesamowitego wyczynu Francuza Renauda Lavillenie, który skokiem na wysokość 6,16 m pobił wiekowy, 21-letni rekord świata słynnego Siergieja Bubki.

Panie skakały na nieco niższym poziomie, a do zwycięstwa wystarczyło 4,62 m. W drugiej próbie wysokość tę zaliczyła Murer i dzięki temu została sklasyfikowana na 1. miejscu. Rogowska oraz Niemka Silke Spiegielburg uporały się z tą wysokością za trzecim razem i ex aequo zajęły 2. pozycję.

Za to na liście najlepszych tegorocznych wyników sopocianka wciąż znajduje się na czele - z wynikiem 4,76 m uzyskanym 9 lutego w Gandawie. Druga jest Brytyjka Holly Bleasdale (4,73 m), a trzecia Spiegelburg oraz Greczynka Nikoleta Kirakopoulou (4,72 m).

Rogowską już w najbliższy weekend będzie można zobaczyć podczas halowych mistrzostw Polski w Sopocie, które w dniach 22-23 lutego odbędą się w Ergo Arenie. To będzie próba generalna przed Halowymi Mistrzostwami Świata (7-9 marca).