Siedem medali lekkoatletów z Pomorza w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski w Sopocie

Za nami pierwszy dzień halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Ergo Arenie. Zawodnicy z Pomorza wywalczyli siedem medali, w tym trzy złote - Agnieszki Borowskiej (LKS Zantyr Sztum) w pięcioboju, Angeliki Cichockiej (Talex Borzytuchom) na 800 m oraz Marty Jeschke (SKLA Sopot) na 60 m.
HMP to próba generalna przed halowymi mistrzostwami świata, które również w Ergo Arenie odbędą się w dniach 7-9 marca. Startuje w nich rekordowa liczba 310 zawodniczek i zawodników z 81 klubów.

Pierwszego dnia odbyło się 12 finałów, w których zawodnicy z woj. pomorskiego wywalczyli siedem medali. Oprócz złotych Borowskiej, Cichockiej i Jeschke (czasem 7,31 s. wywalczyła minimum na HMŚ), miejsca na podium wywalczyli również Rafał Kownatke z LKS Ziemi Puckiej Puck (srebro w pchnięciu kulą), Karolina Tymińska z SKLA Sopot (brąz w skoku w dal), jej kolega klubowy Michał Lewandowski (brąz w trójskoku) oraz Magdalena Miszewska z AZS AWFiS Gdańsk (brąz w pięcioboju).

Jednak najbardziej wartościowy rezultat uzyskała skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok), która pokonała równe 2 metry i wyrównała własny rekord Polski.

W niedzielę sesja poranna rozpocznie się o godz. 10, natomiast początek sesji popołudniowej zaplanowano na godz. 14.55. Publiczności zaprezentuje się m.in. Anna Rogowska (konkurs tyczkarek rozpocznie się o godz. 15.05). Pełny harmonogram zawodów znaleźć można na oficjalnej stronie mistrzostw hmp.sopot2014.com.

Złoci medaliści pierwszego dnia halowych mistrzostw Polski

Kobiety

Skok wzwyż: Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok), skok w dal: Teresa Dobija (AZS Łódź), 60 m ppł: Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa), pięciobój: Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum), 60 m: Marta Jeschke (SKLA Sopot), 800 m: Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom), 3000 m: Urszula Nęcka (Płomień Sosnowiec)

Mężczyźni

Skok o tyczce: Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), pchnięcie kulą: Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), trójskok: Karol Hoffman (MKS Aleksandrów Łódzki), 60 m: Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz), 1500 m: Adam Czerwiński (Wawel Kraków)

Jaki wynik uzyska w niedzielę Rogowska? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »