Sport.pl

Soczi 2014. Polscy bobsleiści z gdańszczaninem w składzie na 27. miejscu po dwóch ślizgach

Polska czwórka bobslejowa - z gdańszczaninem Danielem Zalewskim w składzie - po dwóch ślizgach podczas igrzysk olimpijskich w Soczi zajmuje dopiero 27. miejsce. Naszym zawodnikiem udało się wyprzedzić tylko trzy załogi.
Zalewski to dopiero trzeci gdańszczanin w historii zimowych igrzysk olimpijskich (jego sylwetka TUTAJ). Pilotem polskiego boba jest w Soczi Dawid Kupczyk (chorąży polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia igrzysk), a oprócz Zalewskiego w zespole są Paweł Mróz oraz Michał Kasperowicz.

W pierwszym ślizgu Polacy zajęli 28. miejsce (na 30 startujących załóg) ze stratą 1,75 s do najlepszych Rosjan. Na 2. miejscu byli Niemcy, a na 3. - Amerykanie.

Po drugim ślizgu Polakom udało się awansować na 27. miejsce, co jest dla nich wynikiem dużo poniżej oczekiwań. Za nimi klasyfikowani są tylko Brazylijczycy, Koreańczycy oraz trzeci zespół Kanady. Prowadzą Rosjanie przed Łotyszami i Niemcami.

Dokończenie konkurencji nastąpi w niedzielę. Trzeci ślizg zaplanowano na godz. 10.30 naszego czasu, a czwarty (20 najlepszych załóg) na godz. 12.

Na którym miejscu zakończą rywalizację Polacy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: