Pięć medali lekkoatletów z Pomorza w drugim dniu halowych mistrzostw Polski w Sopocie. W sumie 12

Jeden złoty i cztery brązowe medale wywalczyli zawodnicy z woj. pomorskiego w drugim dniu halowych mistrzostw Polski, które odbywały się w Ergo Arenie. Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Rogowska (SKLA Sopot).
W sobotę reprezentanci klubów z woj. pomorskiego wywalczyli siedem medali. W niedzielę dołożyli pięć.

Rogowska zgodnie z oczekiwaniami bez problemu wygrała konkurs tyczkarek, ale z przeciętnym wynikiem 4,40 m. Przypomnijmy, że w tym roku sopocianka skoczyła już na wysokość 4,76 m. Brąz w tej konkurencji zdobyła Olga Frąckowiak (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 3,90 m. Trzecie miejsca wywalczyli też Przemysław Słowikowski z Floty Gdynia w biegu na 200 m oraz sztafety 4x400 m - żeńska AZS AWFiS Gdańsk oraz męska SKLA Sopot.

Najcenniejszy rezultat drugiego dnia uzyskał Łukasz Parszczyński (Podlasie Bialystok), który czasem 7.49,26 pobił rekord Polski w biegu na 3000 m.

Złoci medaliści drugiego dnia halowych mistrzostw Polski

Kobiety

Chód na 3 km: Paulina Buziak (Sokół Mielec), 200 m: Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), 400 m: Justyna Święty (AZS AWF Katowice), 1500 m: Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków), 4x400 m: AZS AWF Wrocław, trójskok: Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo), skok o tyczce: Anna Rogowska (SKLA Sopot), pchnięcie kulą: Anna Wloka (LUKS Podium Kup)

Mężczyźni

Chód na 5 km: Łukasz Nowak (AZS Poznań), 200 m: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), 400 m: Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), 800 m: Adam Kszczot (RKS Łódź), 3000 m: Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok), 4x400 m: Śląsk Wrocław, 60 m ppł: Dominik Bochenek (Zawisza Bydgoszcz), skok wzwyż: Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice), skok w dal: Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki), siedmiobój: Marcin Przybył (AZS AWF Warszawa)