Za nami III Finałowy Bieg po plaży o Grand Prix Sopotu Timex Cup

Za nami XXXI edycja Biegów po plaży o Grand Prix Sopotu Timex Cup. W tym roku impreza organizowana przez sopocki MOSiR odbywała pod hasłem ?Sopot biegnie na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce?.
W finałowym biegu wystartowało blisko 300 zawodników, którzy radzić musieli sobie z ciężkim podłożem (na skutek padającego deszczu piasek był bardzo grząski) oraz mroźnym wiatrem. Jednak satysfakcję mogli mieć wszyscy, bowiem do mety dotarł komplet uczestników i w nagrodę każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Najmłodszymi byli Victoria Testa i Miłosz Łytkowski (oboje z Sopotu), zaś najbardziej zaawansowani wiekiem - Renata Walendziak (rocznik 1950) z Gdyni oraz Stanisław Niwiński z Gdańska i Zdzisław Zembrzuski z Elbląga (rocznik 1934).

Tradycyjnie finałowe zmagania dostarczyły wiele emocji, bowiem w większości kategorii decydowały o końcowej klasyfikacji (brane są pod uwagę punkty uzyskane w dwóch startach, przy jednakowej liczbie o miejscu decydowała wyższa lokata w sobotnim biegu). Tak jednak nie było w kategorii open mężczyzn. Z wyraźną przewagą zwyciężył Łukasz Kujawski (SKLA Sopot), ale ponieważ nie ukończył on wcześniejszego biegu i był to jedyny start brany pod uwagę w Grand Prix Sopotu, nie stanął on na podium końcowej klasyfikacji. Już wcześniej triumf w kategorii open zapewnił sobie Andrzej Rogiewicz, który po zwycięstwach w pierwszych dwóch biegach ostatni potraktował ulgowo, zajmując 5. lokatę.

Wśród pań najszybszą okazała się Magdalena Dias, a ponieważ była to jej druga wygrana, to ona odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki Grand Prix Sopotu.

Podczas ceremonii wręczania nagród wyróżniono pierwsze trójki w 15 kategoriach wiekowych oraz w kategorii open. Pełną klasyfikację oraz fotorelację znaleźć można na stronie www.mosir.sopot.pl.

Imprezę wsparły firmy Timex, Ziaja i Coca-Cola.