Już za dwa tygodnie startuje Trójmiejska Liga Piłkarska Red Box Tyskie

17 marca na boisko przy ulicy Traugutta 29 wybiegną pierwsze zespoły uczestniczące w rozgrywkach Amatorskiej Trójmiejskiej Ligi Piłkarskiej Szóstek Red Box. Sezon wiosenny zapowiada się emocjonująco, ponieważ organizatorzy zapowiadają wiele zmian i nowości.
Od obecnego sezonu sponsorem tytularnym rozgrywek została marka Tyskie, która w poprzednim sezonie kojarzyła się zawodnikom z Red Box Tyskie Cup, czyli Pucharem Ligi, w którym na wzór Pucharu Polski występowały zespoły ze wszystkich lig biorących udział w rozgrywkach. Kolejną nowością jest boisko przy ul. Smoleńskiej 5/7, które posiada jako jedyne w Trójmieście certyfikat FIFA 2 STAR (bardzo restrykcyjny standard rekomendowany dla profesjonalnych klubów piłkarskich). Od nowego sezonu po raz pierwszy ruszy w Trójmieście Piłkarska Liga Oldbojów, w której będą mogli wziąć udział wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat. Kolejną zmianą jest atrakcyjna cena 1380 zł w projekcie konsorcjum.

W nowym sezonie tytułu mistrzowskiego będzie bronił zespół WSAiB Gdynia, do grona faworytów rozgrywek zaliczane są również zespoły Budros.pl, ASTE Kohorta, które w poprzednim sezonie stanęły na podium.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Trójmiejskiej Lidze Piłkarskiej Red Box Tyskie organizatorzy zapraszają na konferencję, która odbędzie się w czwartek (6 marca) o godzinie 19.30 w hotelu Szydłowski przy ulicy Grunwaldzkiej 114.

Pomimo iż sezon startuje 17 marca, to zgłoszenia do ligi będą przyjmowane do końca miesiąca. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać droga mailową (ligipomorze@redboxsport.pl) oraz telefoniczną: Daniel Pomian 730 992 359.

Więcej informacji na stronie www.redboxsoccer.com.