Sport.pl

Mecz Polska - Litwa na PGE Arenie

PGE Arena to zdecydowanie drugi dom naszej piłkarskiej reprezentacji Polski. Po Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie rozgrywane są mecze o punkty, następny w kolejności jest właśnie obiekt w Gdańsku najczęściej gości kadrę narodową. Prezes Zbigniew Boniek przyznał, że towarzyski mecz z Litwą, na początku czerwca najprawdopodobniej odbędzie się na PGE Arenie.
Ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed zmaganiami w eliminacjach do Euro 2016 będzie mecz towarzyski z Litwą. PZPN nie zdradził oficjalnie gospodarza tego spotkania, jednak prezes związku Zbigniew Boniek przyznał, że najprawdopodobniej będzie to PGE Arena w Gdańsku. Spotkanie odbyć ma się 6 czerwca (jest to nieoficjalny termin FIFA).

Co w trawie na PGE Arenie piszczy. Czy wymiana to najlepsze rozwiązanie?

- Na 99 procent mecz Polska - Litwa rozegrany zostanie na PGE Arenie. Spotkanie odbędzie się na początku czerwca. Nie możemy tego potwierdzić. Na 99 procent ostatni mecz przed Gibraltarem rozegrany zostanie w Gdańsku. Nie jest to podpisane, ale uzgodnione. Powinniśmy zagrać w ciekawym i dobrym składzie - powiedział Boniek w rozmowie z Mateuszem Borkiem w programie Cafe Futbol.

Będzie to czwarte spotkanie kadry narodowej na PGE Arenie w Gdańsku. Wcześniej Polska mierzyła się z Niemcami (2:2), Urugwajem (1:3) i Danią (3:2).

Prace nad nową murawą na PGE Arenie - dzień czwarty [GALERIA ZDJĘĆ]

Czy PGE Arena powinna gościć naszą kadrę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: