Egipt zagra w Ergo Arenie podczas mistrzostw świata w siatkówce

Znany jest kolejny gdański uczestnik mistrzostw świata w siatkówce. W Ergo Arenie zobaczymy zespół Egiptu, który zmierzy się z Rosją, Bułgarią oraz Chinami. Skład grupy uzupełnią dwa zespoły ze strefy NORCECA (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby), gdzie eliminacje odbędą się w maju.
Styczniowe losowanie mistrzostw świata w siatkówce, do grupy, które swoje mecze rozgrywać będzie w Ergo Arenie, przydzieliło trzy zespoły (Rosja, Bułgaria, Chiny) oraz trzy symbole - CAVB 2, NORCECA 3 i NORCECA 5. W ostatni weekend zakończyły się kwalifikacje afrykańskie (CAVB), z których awans uzyskały zespoły Tunezji (13. miejsce w rankingu światowym), Egiptu (15.) oraz Kamerunu (19.) Do grupy gdańskiej trafił więc drugi w kolejności Egipt.

Dwie pozostałe drużyny wyłonione zostaną dopiero w końcówce maja, kiedy zakończą się eliminacje w strefie NORCECA (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby). W sumie odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne: na Kubie (12-18 maja), w Kanadzie (13-19 maja), USA (13-19 maja) oraz Portoryko (20-26 maja). Jeśli nie dojdzie do żadnej niespodzianki, do gdańskiej grupy powinny trafić Kanada oraz Meksyk.

W Ergo Arenie odbędzie się w sumie 15 meczów (między 31 sierpnia, a 6 września). Sprzedaż biletów ruszy 7 kwietnia.