Oficjalnie: Polska reprezentacja zagra z Litwą na PGE Arenie

Polski Związek Piłki Nożnej na posiedzeniu zarządu zadecydował, że towarzyskie spotkanie polskiej reprezentacji z Litwą odbędzie się 6 czerwca na PGE Arenie w Gdańsku. Będzie to ostatni mecz kadry przed eliminacjami do mistrzostw Europy.
W warszawskim hotelu Victoria odbyło się posiedzenie zarządu PZPN. Podczas obrad zadecydowano o lokalizacji czerwcowego meczu towarzyskiego z Litwą. Wybór padł na świetnie znaną polskiej reprezentacji PGE Arenę.

W Gdańsku biało-czerwoni grali już trzykrotnie. Pierwsze spotkanie kadry narodowej na stadionie wybudowanym z myślą o Euro 2012 to pojedynek towarzyski z Niemcami zakończony remisem 2:2.

Co w trawie na PGE Arenie piszczy. Czy wymiana to najlepsze rozwiązanie?

W listopadzie 2012 roku Polacy zmierzyli się z mocnym Urugwajem. Tak pożytecznego sparingu z tak dobrym rywalem kadra nie miała od lat. Piłkarze Waldemara Fornalika przegrali 1:3 i przekonali się, jak wiele dzieli ich od najlepszych.

Trzecim i ostatnim spotkaniem kadry na PGE Arenie był mecz z Danią. W sierpniu nasza reprezentacja zwyciężyła 3:2.

Ostatni raz z Litwą Polacy grali w 2011 roku w Kownie. Drużyna trenera Franciszka Smudy przegrała wtedy 0:2. Obie bramki puścił były już bramkarz Lechii Gdańsk Sebastian Małkowski.

W sumie z Litwą graliśmy ośmiokrotnie, zawsze mecze towarzyskie. Trzy razy zwyciężyliśmy, tyle samo było remisów, dwa razy nasi wschodni sąsiedzi okazywali się lepsi.

Przed meczem na PGE Arenie Polska zmierzy się z Niemcami w Hamburgu (13 maja).

BILETY

Dnia 22 kwietnia 2014 roku rozpocznie się Pierwsza Faza sprzedaży biletów na towarzyski mecz z Litwą. Potrwa do 27 kwietnia 2014. Tylko dla członków Klubu Kibica Reprezentacji Polski. W tym okresie będzie można kupić wejściówki w specjalnych, promocyjnych cenach (przeznaczonych tylko dla klubowiczów).

Od 28 kwietnia do 6 czerwca potrwa Druga Faza sprzedaży wejściówek - otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Ceny biletów od 10 do 55 zł.

Więcej informacji o biletach na stronie pzpn.pl