Sport.pl

Potrenuj w Gdyni przed Orlen Warsaw Marathon 2014

W siedmiu polskich miastach trwają treningi przygotowujące do Orlen Warsaw Marathon 2014, który odbędzie się 13 kwietnia. W Trójmieście zajęcia prowadzone są w Gdyni, w każdą niedzielę o godz. 9.
Miejscem zbiórki jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Olimpijska 5/9). Treningi trwają dwie godziny, są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Podczas każdego treningu uczestnicy są podzieleni na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. W Gdyni zajęcia prowadzą Piotr Suchenia (magister wychowania fizycznego, trener II klasy lekkiej atletyki, młodszy ratownik WOPR oraz masażysta I klasy, zawodowo trener personalny i autor bloga www.run-passion.pl) oraz Iwona Suchenia (trenerka lekkiej atletyki, masażystka I i II klasy, startowała w maratonach oraz półmaratonach, m.in. w: Tromso, Wiedniu, Berlinie, Frankfurcie, Goeteborgu, Eindhoven oraz Palma de Mallorca).

W najbliższą niedzielę zakończą się treningi będące częścią tzw. Bezpośredniego Przygotowania Startowego. Następny okres - przedstartowy - to czas, kiedy zmniejsza się zarówno liczbę kilometrów, jak i intensywność treningów. W przypadku przygotowania do Orlen Warsaw Marathon ten okres potrwa od 24 marca do 6 kwietnia. Ostatni tydzień przed startem to najprzyjemniejszy czas. Treningi są bardzo delikatne, biegania jest mało. A wszystko po to, by poczuć głód biegania i w dniu zawodów dać z siebie wszystko!

Jeśli maraton jest zbyt dużym wyzwaniem, można wziąć udział w biegu na 10 km, który wystartuje razem z maratonem. Na przygotowania jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby popracować nad swoją kondycją i pobiec na dystansie 10 km.

Więcej o: