Sport.pl

Najlepsze reprezentacje z Europy na plaży w Sopocie

W czerwcu na plaży w Sopocie odbędzie się jedno z najważniejszych beach soccerowych wydarzeń w Europie. W polskim Saint-Tropez najlepsze reprezentacje w piłce nożnej plażowej zagrają podczas turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera. Rozgrywki wyłonią zespoły, które wezmą udział w Igrzyskach Europejskich Baku 2015.
Obserwuj autora na Twitterze

Światowa federacja piłki nożnej plażowej (Beach Soccer Worldwide -BSWW) ustaliła dokładny terminarz tegorocznej edycji Europejskiej Ligi Beach Soccera oraz podział reprezentacji na poszczególne turnieje eliminacyjne. Jeden z takich turniejów rozegrany zostanie w Polsce, a dokładnie w Sopocie.

27 czerwca nad Zatoką Gdańską wystąpią jedne z najlepszych reprezentacji na świecie: Hiszpania, Szwajcaria, Francja oraz Ukraina (w grupie pierwszej), a także Polska, Holandia, Portugalia i Rumunia (w grupie drugiej).

W Sopocie pojawią się najpiękniejsze cheerleaderki plażowe na świecie [ZDJĘCIA]

Siedem reprezentacji znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskiej klasyfikacji w rankingu FIFA. Zdecydowanie najlepszym zespołem goszczącym w Polsce będą Hiszpanie, którzy w światowym rankingu sklasyfikowani są na miejscu drugim. Kibice z pewnością docenią także występy piłkarzy reprezentacji Szwajcarii, która mimo braku dostępu do naturalnych plaż została w 2012 roku mistrzem Europy i od lat jej zawodnicy należą do światowej czołówki.

Europejska Liga Beach Soccera w roku 2014 składa się z czterech turniejów kwalifikacyjnych do finału, który rozegrany zostanie w dniach 14-17 sierpnia w hiszpańskiej Torredembarze. Eliminacje odbędą się we francuskim Valence, w Moskwie, w węgierskim Siofok oraz w Polsce, w Sopocie.

Polacy o finał powalczą w dwóch turniejach. Oczywiście jako gospodarz 27 czerwca oraz na inaugurację rozgrywek 20 czerwca w Valence. We Francji piłkarze trenera Bogusława Saganowskiego zmierzą się w grupie drugiej z Niemcami, Białorusią oraz Szwajcarią.

Sześć najlepszych zespołów Superfinału w Torredembarze oraz najlepszy zespół dywizji B otrzyma awans do Igrzysk Europejskich Baku 2015.

- Występ najlepszych europejskich zespołów u nas, w Polsce, pokazuje, że jesteśmy doceniani na świecie. Przedstawiciele BSWW podczas wizyty w Sopocie byli zachwyceni tym, czym dysponujemy. Hotele, warunki, miejsce oraz pewność, że nie zabraknie turystów, miały ogromny wpływ na decyzję - mówi trojmiasto.sprot.pl Tomasz Iwan z komisji ds. piłki nożnej plażowej przy PZPN. - Liczymy na dobrą frekwencję na trybunach. Planujemy 2,5 tysiąca miejsc. Chcemy odpowiednio wypromować nasze zawody. Promocja prowadzona będzie z pewnością przy okazji meczu Polska - Litwa na PGE Arenie w Gdańsku. Uważam, że warto będzie przyjść na turniej i zobaczyć, na czym polega beach soccer. Zapewniam, że emocje towarzyszące podziwianiu tego sportu pozwalają na znakomitą atmosferę na trybunach - dodaje Iwan.

Więcej o: