Hokeiści powalczą o mistrzostwo Polski w Olivii

Cztery dni hokejowych emocji od rana do wieczora, 16 drużyn i 350 zawodników z całej Polski. To wszystko zobaczą kibice hokeja w Hali Olivia już od najbliższego czwartku. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie Dywizji I zagrają reprezentanci wszystkich trzech miast Gdańska, Gdyni i Sopotu.
To już 13. edycja Mistrzostw Polski Amatorów tej najszybszej zespołowej gry na świecie. Po raz drugi gospodarzem imprezy będzie Gdańsk. Tym razem o tytuł najlepszej drużyny w sezonie 2013/2014 rywalizować będzie pięć drużyn z Trójmiasta - Oliwa Hockey Team, Mad Dogs Sopot, GKH Gdynia, Goldwell Gdańsk i MH Automatyka Dragons Gdańsk. Tytułu mistrza Polski sprzed roku bronić będzie zespół Wojownicy Oświęcim.

Na cztery dni (10-13 kwietnia) Hala Olivia zamieni się w tętniące życiem hokejowe centrum. Mecze będzie można oglądać od rana do wieczora.

- Ta cykliczna impreza zawsze przyciąga na trybuny kilkuset kibiców i nie jest tylko wydarzeniem stricte sportowym, a przede wszystkim promocją aktywnego spędzania wolnego czasu i aktywności dla każdego - podkreśla Sławomir Turos, prezes Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja. Obserwujemy, że do tego ogólnorozwojowego, szybkiego sportu zespołowego, w którym liczy się nie tylko przygotowanie fizyczne, ale technika i ustawienie taktyczne, garnie się coraz więcej osób chcących go uprawiać po godzinach pracy jako hobby lub możliwość sprawdzenia swoich sił w emocjonującej rywalizacji. Obecnie szacujemy, że wszystkich drużyn amatorskich w Polsce jest ok. 70 i co roku ich przybywa - zauważa Turos.

XIII Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie rozpoczną się 10 kwietnia meczem świeżo upieczonego mistrza Trójmiasta - Oliwa Hockey Team z beniaminkiem Dywizji I Vikings Oświęcim.- Jesteśmy naładowani energią po wygraniu jednej z najmocniejszych lig amatorskich w kraju i zamierzamy potwierdzić nasze umiejętności w starciu z drużynami z całej Polski - mówi Arkadiusz Bruliński, kapitan OHT. Ten turniej trwa cztery dni, trzeba dobrze rozłożyć siły i podchodzić z szacunkiem do każdego przeciwnika, bo poziom wszystkich zespołów jest bardzo wyrównany i często o wygranej decyduje koncentracja przez cały mecz i wykorzystanie jednego błędu przeciwnika - dodaje Bruliński.

Na wszystkie mecze wstęp jest wolny. Mistrzostwa odbywają się pod patronatem Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

Honorowy Patronat Sportowy nad imprezą objął Mariusz Czerkawski. Patronem wydarzenia jest Gazeta Wyborcza Trójmiasto.