Sport.pl

Unihokeistki z Gdańska walczą o mistrzostwo Polski

Unihokeistki Energa Olimpia Osowa Gdańsk, czterokrotny mistrz Polski z lat 2009-2012, w obecnym sezonie mają duże szanse na odzyskanie złotego medalu. W sobotę w drugim meczu półfinału play-off ekstraligi zmierzą się z Szarotką Nowy Targ, pierwsze spotkanie wygrały aż 8:0.
Po bardzo udanej rundzie zasadniczej (11 zwycięstw w 12 meczach, 99 bramek strzelonych i tylko 29 straconych) gdańszczanki, jako jej zwyciężczynie, nie musiały uczestniczyć w meczach ćwierćfinałowych. Rywalizację o medal w fazie play-off rozpoczęły dopiero od półfinału.

W nim rywalem zespołu Energa Olimpia jest Szarotka Nowy Targ. Pierwsze spotkanie odbyło się w Nowym Targu i zakończyło się efektownym zwycięstwem gości 8:0. Na słowa uznania po tym spotkaniu zasłużyła bramkarka gdańszczanek Mariola Szarmach, która kilkukrotnie ratowała swój zespół w niezwykle trudnych sytuacjach. Bramki dla Energa Olimpii zdobyły Ławicka i Littwin (po 2) oraz Damps, Samson, Raczkowska i Mroch.

Drugi mecz półfinałowy odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 18 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku (ul. Wodnika 57). Zwycięstwo da gdańszczankom awans do finału, ewentualna porażka spowoduje konieczność rozegrania meczu nr 3 (niedziela, godz. 10).

W drugim półfinale inny zespół z Nowego Targu - MMKS Podhale - w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Jedynkę Trzebiatów 9:4.

Więcej o: