Hokeiści Mad Dogs Sopot wicemistrzami Polski amatorów

16 drużyn rywalizowało w hali Olivia o mistrzostwo Polski amatorów w hokeju na lodzie. Świetnie spisał się zespół Mad Dogs Sopot, który wywalczył 2. miejsce. W finale ?Szalone Psy? okazały się minimalnie gorsze od Sigmy Katowice.
To była już 13. edycja mistrzostw Polski amatorów. W turnieju prym wiodły zespoły z Trójmiasta i Śląska, które zajęły siedem pierwszych miejsc. Mad Dogs w finale przegrali z Sigmą 3:4, po "złotym golu" zdobytym przez zespół z Katowic w dogrywce. Sigma doprowadziła do niej, zdobywając gola na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry. Wcześniej w półfinale sopocianie niespodziewanie pokonali faworyta turnieju Pioniera Tychy (1:0).

Tuż za podium znalazła się drużyna GKH Gdynia, która w meczu o brąz przegrała 0:6 z Pionierem. Pozostałe zespoły z Trójmiasta zajęły miejsca 5. (Goldwell Gdańsk), 9. (Dragons Gdańsk) oraz 12. (Oliwia Hockey Team).

Skład Mad Dogs Sopot

Bramkarze: Radosław Waszkiewicz, Sebastian Simaniuksztys

Obrońcy: Maciej Madej, Piotr Malicki, Marcin Okuniewski, Wojciech Byzewski, Rafał Klein, Michał Śmigielski, Lubomir Libacki

Napastnicy: Wojciech Chyliński, Jacek Kuciel, Mateusz Zdanowicz, Grzegorz Jasiński, Leszek Skalimowski, Jarosław Sołdyk, Jacek Tyczyński, Mariusz Wójcik, Piotr Kocemba, Michał Żołnowski, Michał Okuniewski, Maciej Delebis

Końcowa klasyfikacja:

1. Sigma Katowice, 2. Mad Dogs Sopot, 3. TKKF Pionier Tychy, 4. GKH Gdynia, 5. Goldwell Gdańsk, 6. Polonia Bytom, 7. Vikings Oświęcim, 8. Nesta Toruń, 9. Dragons Gdańsk, 10. Zagłębie Sosnowiec, 11. Cracovia Amatorzy, 12. Oliwa Hockey Team, 13. Wojownicy Oświęcim, 14. Krynickie Diabły, 15. Górale Nowy Targ - (spadek do Dywizji II), 16. Sielec Sosnowiec - (spadek do Dywizji II)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Radosław Waszkiewicz (Mad Dogs)

Najlepszy obrońca: Michał Stopa (Pionier)

Najlepszy napastnik: Marcin Pachut (Pionier)

Król strzelców i najlepszy zawodnik w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty): Paweł Kwieciński (Pionier)