Sport.pl

Kołowy Wybrzeża Gdańsk: Konieczne jest dojście 4-5 zawodników

Zdaniem kołowego Wybrzeża Gdańsk drużyna po awansie do PGNiG Superligi potrzebuje wzmocnień po to, aby szybko z niej nie spaść. - Konieczne jest dojście 4-5 zawodników, ponieważ kilka osób na pewno odchodzi - mówi Łukasz Rogulski.
Piłkarze ręczni Wybrzeża po 11 latach wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej. Awans do Superligi gdańszczanie wywalczyli na kolejkę przed końcem sezonu dzięki wygranej w Poznaniu z Grunwaldem 30:16. Sukces ze swoimi kibicami świętowali w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w ostatniej kolejce derbowego meczu przeciwko Kar-Do Spójni Gdynia (zwycięstwo 29:24).

Po awansie w zespole dojdzie do kilku zmian. Na ile poważnych? Na razie nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że trzon zespołu nieco się zmieni.

- Wiem, że zostaję w Gdańsku na sto procent. Jest mi tu dobrze i nigdzie nie byłoby lepiej. Wydaje mi się, że w Wybrzeżu będę pierwszym kołowym i będę dużo grał. Dla zawodnika w moim wieku to jest najważniejsze. Wybrzeże to najlepsza opcja na najbliższy sezon - mówi Rogulski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Kołowy ma za sobą bardzo dobry sezon. W 23 meczach zdobył 117 bramek - najwięcej w drużynie.

- Konieczne jest dojście 4-5 zawodników, ponieważ kilka osób na pewno odchodzi. Trenerzy i zarząd się tym zajmą. Ja jestem od tego, by grać, zdobywać bramki i bronić - dodał Rogulski.

Wybrzeże, 10-krotny mistrz Polski, po raz ostatni grało na najwyższym szczeblu rozgrywek w sezonie 2002/03. Potem z powodu kłopotów finansowych zespół został rozwiązany. Reaktywacja nastąpiła w 2010 roku, teraz udało się powrócić do grona najlepszych.

Więcej o:
Komentarze (1)
Kołowy Wybrzeża Gdańsk: Konieczne jest dojście 4-5 zawodników
Zaloguj się
  • sir_fred

    0

    No, to będzie klasyk: Śląsk - Wybrzeże, a nie jakieś tam Płocki i Kielce (z całym szacunkiem, bez urazy, ale sentyment do lat 80. się odzywa). Jeszcze Anilany brakuje do kompletu, ale na powrót się nie zanosi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX