Vistal dalej od brązowego medalu. Słaba skuteczność w drugiej połowie

Od porażki rozpoczęły walkę o brązowy medal piłkarki ręczne Vistalu. Gdynianki przegrały pierwszy mecz na własnym parkiecie z Pogonią Balticą 25:30. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
Do meczu Vistal przystąpił poważnie osłabiony. Przeciwko Pogoni nie mogły zagrać Jessika Quintino, Loredana Matyka, Karolina Kalska, Ines Khouildi, Agnieszka Białek i Sonia Kłusewicz. W dodatku kontuzja wyeliminowała z gry bramkarkę Beatę Kowalczyk. W związku z czym do rozgrywek zostały zgłoszone dwie 18-latki Sylwia Osińska i Sandra Kuszyńska.

Zdziesiątkowany urazami gdyński zespół długo wchodził w mecz. Początek należał do przyjezdnych. Pogoń prowadziła 6:3 w 11 minucie. Różnica trzech bramek na korzyść zespołu gości utrzymywała się także w połowie pierwszej połowy (5:8). Wtedy gdynianki rozpoczęły pogoń za wynikiem. Dzięki temu na przerwę schodziły, prowadząc 16:14.

W drugiej połowie Vistal grał na bardzo niskiej skuteczności. Zdobył tylko dziewięć bramek i pogrzebał szansę na skuteczną rywalizację w pierwszej odsłonie walki o brąz. W sobotę o godz. 12 spotkanie numer dwa.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 25:30 (16:14)

Vistal: Gapska - Janiszewska 1, Niedźwiedź 2, Galińska 7, Dorsz, Pawłowska, Zych 2, Kozłowska 4, Kulwińska 7, Andrzejewska 1, Matyka. Pogoń: Szywierska, Płaczek - Huczko, Jakubowska, Sabała 1, Stachowska 6, Cebula 6, Głowińska, Piontke, Agova 11, Zimny 1, Stasiak 2, Fornalik, Jaszczuk 1.