Rugby wraca na PGE Arenę

Wielki finał ekstraligi rugby odbędzie się w tym roku na gdańskiej PGE Arenie. Mecze o brązowe i złote medale mistrzostw Polski odbędą się 5 lub 12 lipca.
Na piłkarskie derby pomiędzy Lechią Gdańsk a Arką Gdynia na PGE Arenie trzeba poczekać co najmniej do przyszłego sezonu, o ile gdyńska drużyna wywalczy awans do T-Mobile Ekstraklasy. Niewykluczone jednak, że Lechia i Arka na bursztynowym stadionie spotkają się już w lipcu - w turnieju finałowym play-off ekstraligi rugby, w którym spotkają się cztery najlepsze zespoły. Obecnie w tabeli ekstraligi Arka jest pierwsza, a Lechia zajmuje drugą lokatę.

Decyzją Polskiego Związku Rugby mecz o trzecie miejsce, a także spotkanie finałowe, które wyłoni mistrza Polski, odbędą się właśnie na PGE Arenie. Ten pomysł we władzach centrali udało się przeforsować dzięki działaniom Bogdana Jancena, prezesa RC Lechia, zasiadającego w zarządzie Polskiego Związku Rugby. Projekt skonsultowano z pięcioma klubami, które zajmują czołowe miejsca w tabeli ekstraligi.

- Cztery z nich były za grą na PGE Arenie, a tylko Arka była przeciwna temu pomysłowi. Na dzisiaj obowiązuje decyzja zarządu i decydujące spotkania mają się odbyć w Gdańska - wyjaśnia sekretarz generalny PZR Grzegorz Borkowski w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Mecze rugby na PGE Arenie miałyby się odbyć 5 lub 12 lipca. Ostateczna data ich rozegrania uzależniona jest od porozumienia PZR z telewizją Polsat, która ma transmitować spotkania finałowe.

Na PGE Arenie rozegrano do tej pory jedno spotkanie rugby. We wrześniu 2012 roku w derbach Trójmiasta Lechia pokonała Arkę 47:25.